maska ochronna, maseczka na twarz, maski wielorazowe

Na co zwrócić uwagę przy zakupie maski ochronnej?

Jeszcze niedawno maska ochronna kojarzyła się jedynie z lekarzami lub turystami z Chin zwiedzającymi Polskę. Ostatnio z powodu szerzących się cyklicznie groźnych chorób zakaźnych przenoszonych za pośrednictwem śliny, maski jednorazowe oraz te, których można używać kilka razy, są przez Polaków zakładane każdego dnia.

Po co nam maska ochronna?

Maski ochronne zakrywają usta oraz nos, dzięki czemu ryzyko przedostania się bakterii i wirusów do systemu przez śluzówkę zmniejsza się. Niektóre maseczki zaopatrzone są w przejrzystą przyłbicę z tworzywa sztucznego, która w pełni osłania twarz, a w szczególności oczy, przez które również może dochodzić do zakażenia. Maski ochronne powinny być używane przez pielęgniarki, lekarzy oraz policjantów, którzy są szczególnie narażeni na bezpośrednią, długotrwałą styczność z osobami zarażonymi. Zdrowym jednostkom takie maseczki przydadzą się do osłony przed niebezpiecznymi zarazkami w czasie codziennych zakupów czy korzystania z transportu publicznego. Stało się to bezsprzecznie koniecznością w czasie zagrożenia zachorowaniem na ogromnie groźnego koronawirusa COVID-19.

Jak wybrać maskę ochronną na twarz do powszedniego wykorzystania?

Maska na twarz musi mieć kontakt ze skórą jedynie nie podrażniającą warstwą materiału, np. bawełny. Maski na twarz powinny być komfortowe oraz gwarantować swobodne oddychanie. Rekomenduje się wybierać maseczki ochronne, które zostały wyjałowione przed zapakowaniem i które wytwarzane są z certyfikowanych materiałów filtracyjnych używanych w branży medycznej. Niektóre maski można używać wiele razy, naturalnie pod warunkiem trzymania się wskazówek znajdujących się w dołączonej do opakowania instrukcji.

Nasze dane kontaktowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]