Mydło marsylskie – właściwości i zastosowanie

W sprzedaży znajdziemy dzisiaj wiele produktów do pielęgnacji skóry. Większość naszpikowana jest konserwantami, detergentami, które działają negatywnie na wierzchnie warstwy skóry. Ekologiczne mydło marsylskie stanowi znakomity substytut dla zwykłych płynów. Gdzie jest dostępne i co przesądza o jego nadzwyczajnych cechach?

Rzepakowe i palmowe mydło marsylskie

Jak wskazuje sama nazwa, ten środek myjący pochodzi ze stolicy Prowansji, gdzie produkowany jest w ekologicznych fabrykach, a jego receptura jest od dekad ulepszana. Mydło marsylskie musi posiadać przynajmniej 72 proc. komponentów pochodzenia roślinnego. Przeważnie są to naturalne mieszanki (przykładowo olejek rzepakowy, kokosowy oraz winogrona czy jaśmin). Nie jest ono testowane na zwierzętach, może być wykorzystywane nawet przez dzieci czy osoby o wrażliwej cerze. Mydło marsylskie jest wyjątkowo przyjazne dla natury, bowiem ulega rozkładowi, nie zawiera produktów zwierzęcych, dlatego jest powszechnie stosowane przez zwolenników diety roślinnej.

Mydło marsylskie – działa nawet na trądzik

Mydło marsylskie idealnie nawilża skórę, łagodzi trądzik oraz zastępuje płyn do higieny intymnej. Dzięki jego codziennemu stosowaniu możemy pozbyć się rozmaitych dolegliwości dermatologicznych. Dostępne jest nie tylko w tradycyjnych sklepach, lecz także w internecie, gdzie znajduje się szeroki wybór mydełek po promocyjnych cenach. Wyjątkowe cechy powodują że mydło marsylskie jest obecne w setkach domów.