Mydło Aleppo nie tylko dla alergików

Pacjenci z problemami dermatologicznymi nie powinni używać tradycyjnego mydła. Obecne w nim związki – przede wszystkim aromaty – potrafią powodować dodatkowe problemy. Dlatego tak często wybierają oni mydła antyalergiczne, niezawierające żadnych dodatków. Nie wywołują one problemów, lecz nie pomagają w dręczących ich dolegliwościach. Takie zalety wykazuje zaś mydło Aleppo. Jest ono wytwarzane wyłącznie z dostępnych w przyrodzie składników, a poza tym dobrze wpływa na kondycję cery. W jakich przypadkach dobrze po nie sięgnąć? Z czego konkretnie jest wytwarzane?

Z czego zrobione jest mydło Aleppo?

Mydło Aleppo robione jest na Biskim Wschodzie i stosuje się do tego, jak przed momentem wspomnieliśmy, tylko niesyntetyczne składniki. Najważniejsza jest oliwa z oliwek, która mieszana jest z otrzymywanym z soli morskiej ługiem sodowym, przez który mydło uzyskuje pienistość, a na końcu z olejem wawrzyńcowym. Ten składnik wykazuje działanie antybiotyczne, a przy tym nie wywołuje skutków ubocznych. Mydło Aleppo można wykorzystać nie tylko do kąpieli – zda egzamin także w czasie golenia lub jako kosmetyk do włosów.

Mydło Aleppo – gdzie kupić najlepsze?

Mydło Aleppo możemy kupić szczególnie w lepszych aptekach. Nierzadko jednak jego znalezienie jest dużym wyzwaniem – tym bardziej, że na sklepowych półkach sprzedawane są również produkty z syntetycznymi dodatkami, które nie są polecane dla ludzi uczulonych. Najlepiej więc kupić mydło Aleppo online. Unikniemy tak męczących wycieczek po mieście, a jednocześnie zyskamy pewność, że znajdziemy produkty najlepszej klasy.