Męskie koszulki polo – skąd ta moda?

Panowie przykładają dużą wagę do stylizacji. Koszulka polo to ulubiona część męskiej szafy. Sprawdźmy jakie jest pochodzenie tego elementu garderoby.

Męskie koszulki polo – do codziennych stylizacji

Męska koszulka polo to przykład ubioru sportowego, który przeszedł do codziennych stylizacji. Stworzona z miękkiej bawełny, ma krótkie rękawy, kołnierzyk oraz kilka guzików. Męskie koszulki polo mają ciekawy rodowód. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że zostały zaprojektowane aby ułatwić grę w tenisa w okresie 20-lecia międzywojennego. Wówczas do grania w tenisa używano krępujących ruchy koszul z długim rękawem. Męska koszulka polo miała być bardziej funkcjonalna. Okazała się prawdziwym hitem, a tenisiści uznali koszulkę polo za oficjalny strój w trakcie treningów i turniejów.

Męskie koszulki polo – do jakich zestawów

Współcześnie męska koszulka polo znalazła się w szafie stylowego mężczyzny i opuściła korty. Taki strój jest idealny na imprezę – pasuje do mnóstwa bardziej swobodnych stylizacji. Można go założyć nawet do pracy, a bardzo funkcjonalny materiał spowoduje, że będziemy czuli się swobodnie w każdej chwili. O jego niesamowitej popularności przesądza przede wszystkim atrakcyjna cena, dopasowanie do każdego typu sylwetki i miękki materiał. Jeśli interesują nas rozmaite barwy i fasony koszulek – odwiedźmy sklepy internetowe. Oferowane tam artykuły dostarczy nam listonosz. Mamy również szansę natrafić na fajne przeceny.