Maska antysmogowa ochroni przed nieczystym powietrzem

Smog to zjawisko atmosferyczne o charakterze nienaturalnym, które może pojawić się często podczas bezwietrznej pogody oraz mocnego zamglenia. Jest on charakterystyczny najczęściej w wielkich skupiskach miejskich, w których powietrze jest znacznie zanieczyszczone. W smogu znajdują się szkodliwe dla organizmu związki. Jak można się przed nimi uchronić?

Maska antysmogowa – w jaki sposób ochroni przed smogiem?

Na chodnikach aglomeracji w Polsce coraz powszechniejszym widokiem są przechodnie noszący maskę antysmogową. Kluczową częścią takiej maseczki jest filtr. Kupując maseczkę, którą zamierzamy nosić w mieście, zwrócić trzeba uwagę, czy filtr zawiera aktywny węgiel. Taki filtr bardzo dobrze ochroni też przed zatruciem gazami. Filtr znajdujący się w masce musi być regularnie wymieniany, w przeciwnym razie nie spełni ona swojej roli. Sprawdźmy także, jakiej wielkości cząstki zanieczyszczeń zatrzymuje dana maska, gdyż Za najlepsze uważane są te z filtrem zatrzymujący pyłki mające wielkość 0,3 mikrometra. Taki filtr zatrzyma zarówno zanieczyszczenia, ale też wszystkie groźne substancje.

Maska antysmogowa – jaką wybrać?

Pośród masek antysmogowych możemy znaleźć specjalne maseczki przeznaczone dla osób uprawiających sport. W żaden sposób nie utrudniają one biegania. Obieg filtrowanego powietrza bywa w nich lepszy niż w zwykłych maskach antysmogowych. Bez względu jednak na to, czy w masce planujemy spacerować po mieście czy jednak ćwiczyć, należy zwrócić uwagę, aby była ona bardzo dobrze dopasowana do naszej twarzy. Oferowane obecnie maski antysmogowe produkowane są z surowców hipoalergicznych, a więc mogą być bezpiecznie wykorzystywane przez alergików. Producenci maseczek robią wszystko, aby nie tylko doskonale ochraniały one przed szkodliwymi substancjami, ale również aby miały nietuzinkowy wygląd. Oryginalny design i duży wybór kolorów sprawia, że każdy kupi dla siebie idealną maseczkę.