Lampworki – co to jest?

Dowiedz się, gdzie zamówić lampworki

Na pierwszy rzut oka przypominają barwne słodycze. Lampworki, gdyż o nich mowa, to charakterystyczny rodzaj koralików wykonywanych z gorącego szkła. Z początku były wytwarzane na własną rękę – szkło topiono z wykorzystaniem zmodyfikowanej lampy naftowej, stąd też nazwa lampworki. Dziś również możemy zrobić je samodzielnie, ale bardziej trafionym rozwiązaniem będzie niewątpliwie kupno zrobionej już biżuterii z lampworkami. Czemu powinniśmy się na to zdecydować? Do jakich kreacji szczególnie dobrze nosić lampworki? Jak zrobić je nad lampą?

Produkcja lampworków

Lampworki są robione, jak przed momentem napisaliśmy, nad lampą. Dziś całkowicie wystarczy gazowy palnik. Do ich produkcji stosuje się specjalne szkło, jakie wskutek działania ognia topnieje, a to pozwala na nadanie mu najróżniejszych form. Tasiemki gorącego materiału okręcane są wokół drutu, przez co każdy paciorek ma otwór w samym centrum – to sprawia, że lampworki mogą być wykorzystane do produkcji kolczyków czy wisiorków.

Kreacje do lampworków

Kolorowe lampworki doskonale dopasowują się do codziennych strojów. Szczególnie dobrze łączą się z t-shirtami z nietypowymi obrazkami, barwnymi swetrami oraz coraz chętniej noszonymi tenisówkami. Nie znaczy to jednak, iż będą atrakcyjnie prezentowały się tylko przy tego typu kreacjach – to wyłącznie sprawa wyobraźni.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]