Kwiaty na Walentynki

Walentynki to najpopularniejsze święto dla zakochanych. Nie każdy je obchodzi, ale znają je wszyscy na całym świecie. Czerwone róże, czekoladki i miłosne listy – to, jak i wiele innych rzeczy to symbol walentynek, których patronem jest święty Walenty. Walentynki to szczególny dzień, w którym pary wyznają sobie miłość, spędzają wspólnie czas podczas kolacji, a w powietrzu czuć romantyczny klimat. Ten dzień można spędzić na wiele sposobów i prawdopodobnie każdy z nich będzie świetny. Ważne, by pamiętać w walentynki o swoich ukochanych i pokazać, jak bardzo się ich kocha.

Kiedy są walentynki?

To dosyć ważne pytanie, zadawane przez większość osób. Kiedy obchodzimy walentynki? Już śpieszymy z odpowiedzią! Święto Zakochanych w Polsce przypada na 14 lutego. To tego dnia świat wspomina patrona tego święta, czyli świętego Walentego. Pary wychodzą na romantyczne kolacje, wręczają sobie prezenty walentynkowe i kartki z miłosnymi wyznaniami. Na mieście pełno jest czerwonych ozdób walentynkowych, najczęściej w formie serduszek. Pamiętajcie zatem, że 14 luty to dzień, kiedy nie powinno zapomnieć o swoich ukochanych.

Walentynki – jaka jest ich historia?

Obecnie walentynki to bardzo skomercjalizowane święto, ale jego współczesne obchody pochodzą zarówno z tradycji chrześcijańskiej, jak i rzymskiej. Zgodnie z jedną z głoszonych legend, walentynki pochodzą od starożytnego święta płodności – Lupercalia, które obchodzone były 15 lutego. Jednak nadejście chrześcijaństwa do Europy spowodowało, że dzień ten został zamieniony w chrześcijańskie święto ku czci świętego Walentego. Był to rzymski męczennik, żyjący w III wieku, którego święto obchodzono 14 lutego. Wydarzenie to uważane jest za początek walentynek.

Kim był św. Walenty?

Święty Walenty był biskupem, który żył w czasach panowania cesarza Klaudiusza II. Cesarz ten zakazał młodym żołnierzom brać śluby, bo uważał, że zakochani mężczyźni są słabymi wojownikami i nie potrafią się skupić na walce. Biskup Walenty był przeciwny decyzji cesarza i nie potrafił znieść tego, że zakochani nie mogą połączyć się w małżeństwie. Dlatego zdecydował się, że zacznie on potajemnie udzielać ślubów młodym i zakochanym żołnierzom, którzy nie potrafili sprzeciwić się potężnemu władcy. Oczywiście tajemnica po jakimś czasie wyszła na jaw, a kiedy cesarz Klaudiusz dowiedział się o czynach biskupach, kazał go stracić 14 lutego 270 roku. Tak oto doszło do tego, że 14 lutego obchodzone są walentynki, a święty Walenty jest patronem tego święta.

Pomysły na walentynki – jak spędzić walentynki?

Nadchodzą wielkimi krokami walentynki, a Wy nie wiecie, jak je spędzić? Każda para powinna dołożyć starań, aby ten dzień był niezapomniany. Można skorzystać z najpopularniejszych sposobów na spędzenie walentynek, czyli romantyczna kolacja, wspólne wyjście do kina, romantyczny spacer. Zachęcamy jednak, aby tego dnia zrobić coś, czego zazwyczaj razem nie robicie, np. kolacja w ciemności, wizyta w tunelu aerodynamicznym. Czynności nietypowe z pewnością zaskoczą Waszych partnerów i sprawią, że ten dzień stanie się niezapomniany. W walentynki warto też wyjść poza schemat i zrobić po prostu coś, co wiecie, że razem z partnerem lubicie. Wspólna wizyta na siłowni lub wypad na basen? Udział w jakimś ciekawym warsztacie? Wizyta w restauracji z nieznaną Wam dotąd kuchnia? Wszystko świetnie się sprawdzi! Najważniejsze jest, aby to Wam się podobało.

Jaki prezent na walentynki?

Kiedy macie już pomysł, jak spędzicie walentynki razem ze swoimi ukochanymi, czas na zakup prezentów. Wydawać by się mogło, że jest to jedno z najtrudniejszych zadań walentynkowych. Nie martwcie się, usiądźcie spokojnie i poświęćcie chwilę, a na pewno znajdziecie idealne rozwiązanie. Walentynki to czas, kiedy sklepy wypełnione są mnóstwem prezentów idealnych na tę okazję. Zawsze możecie postawić na klasykę i zakupić swojej ukochanej bukiet czerwonych róż i czekoladki (najlepiej z motywem serca). Jednakże, jeśli jesteście ze sobą już nieco dłużej, warto bardziej przyłożyć się do kwestii prezentu na walentynki. Pamiętajcie, nieważna jest wartość podarunku, a sam gest i pamięć.

Jaki prezent na walentynki dla Niej?

Jaki prezent na walentynki dla ukochanej? To pytanie z pewnością spędza sen z powiek wielu mężczyznom na całym świecie przed świętem zakochanych. Pomysłów jest wiele i specjalnie dla Was przygotowaliśmy kilka najpopularniejszych prezentów na walentynki dla niej. Przede wszystkim walentynki kojarzone są z czerwonymi różami, będące symbolem namiętnej miłości. Bukiet czerwonych róż to jeden z najpopularniejszych prezentów na walentynki, którego wysoka pozycja nie spada, a raczej rośnie z roku na rok. Dlatego warto wręczyć swojej ukochanej chociażby jedną czerwoną różę jako symbol Waszej miłości. Do bukietu czerwonych róż zawsze warto dodać bombonierkę z czekoladkami, z jakimś motywem walentynkowym. Może nawet uda się Wam znaleźć czekoladki w kształcie serca! Nieodłącznym prezentem na walentynki są również kartki z wyznaniem miłosnym, bardzo często napisanych wierszem. Jeśli wiecie, że Wasza ukochana nie przepada za kwiatami i słodkościami, możecie sprezentować jej komplet bielizny, którą zapakujecie w ładne ozdobne pudełko. Jeśli wiecie, że Wasza lepsza połówka lubi biżuterię, możecie kupić jej na prezent na walentynki nowe kolczyki lub łańcuszek w kształcie serduszka. Bardzo często Panie dostają od swoich mężczyzn pluszowego misia, który trzyma w łapkach serce. To tylko część pomysłów na prezent na walentynki dla niej, więc jeśli nadal nie wiecie, co podarować swojej ukochanej, zdecydujcie się na klasykę w postaci bukietu czerwonych róż.

Jaki prezent na walentynki dla Niego?

Wydawać by się mogło, że kupienie czegoś na walentynki dla kobiety jest trudnym zadaniem. Nic bardziej mylnego, bo kobiety mają podobną sytuację. Co kupić chłopakowi na walentynki, aby ten był zadowolony? Tutaj nie za bardzo jest jak pójść w klasykę, bo mężczyźnie raczej nie wypada na walentynki podarować bukietu czerwonych róż. Niemniej jednak nie oznacza to, że nie możecie, drogie Panie, przełamać tego stereotypu. Pomysłów na prezent dla mężczyzny na walentynki jest naprawdę sporo, ale my przedstawimy Wam jedynie kilka z nich, które mamy nadzieję, że staną się inspiracją do innych podarunków. Jeśli szukacie inspiracji na prezent na walentynki dla niego, zacznijcie od jego zainteresowań. Warto podarować mu coś, co lubi lub będzie użyteczne. Mężczyźni są praktyczni i takie też prezenty lubią dostawać. Twój chłopak jest fanem sportu i lubi oglądać mecze? Może sprezentuj mu bilet na mecz jego ulubionej drużyny? Smakosz kawy z pewnością ucieszy się z paczki dobrej kawy lub kubka termicznego ze śmiesznym tekstem, w którym będzie mógł zabrać jego ulubiony napój na wynos. Chłopakowi lubiącemu gotować można sprezentować komplet noży lub fartuch, np. z zabawnym nadrukiem lub tekstem. Wielofunkcyjny scyzoryk lub „karta przeżycia” to świetne prezenty dla „prawdziwego mężczyzny”, który potrafi sobie poradzić w każdych warunkach. Dla mężczyzny lubiącego oszczędzać świetnie sprawdzi się skarbonka o ciekawym lub śmiesznym kształcie. Wystarczy, że poświęcicie kilka chwil i na pewno wymyślicie jakiś odpowiedni prezent dla mężczyzny na walentynki.

Jak napisać wierszyki na walentynki?

Wiecie już, kiedy są walentynki – 14 lutego. Macie już też zakupiony prezent dla waszego partnera. Teraz czas na życzenia! Kiedyś bardzo popularną formą wyznawania miłości drugiej osobie w walentynki było pisanie listów miłosnych. Napisane na pięknej papeterii, wyraźnym i starannym pismem przekazywały gorące uczucia, którymi darzył mężczyzna kobietę lub na odwrót. Dzisiaj ta tradycja została trochę zapomniana, ale zamiast niej przyjął się zwyczaj wręczania ukochanym kartki z romantycznym wierszykiem. Pytanie tylko, jak napisać wierszyki na walentynki, aby drugiej osobie się spodobał? Przede wszystkim skupcie się na tym, aby słowa jak najbardziej wyraziły Wasze uczucia. Nie musi to być od razu jakiś rymowany wiersz. Wiadomo, wierszyki rymowane mogą zrobić większe wrażenie, ale niekoniecznie. Ważne, aby treść pochodziła z serca i była szczera. Poniżej znajdziecie kilka przykładowych wierszyków, którymi możecie się zainspirować. Dzień świętego Walentego To dzień wspaniały dla każdego! W tym dniu wszyscy to oznajmiają, że pragną kochać i kochają! *** Wierząc, że jesteś tą osobą, pragnę każdą chwilę spędzać z Tobą. W Twych ramionach kłaść się spać, i razem z Tobą rano się budzić. Blisko Ciebie zawsze być, właśnie z Tobą chciałbym żyć! *** Każdy gwiazdę ma na niebie, dla każdego gwiazda lśni. Ja wybrałem właśnie Ciebie, moja gwiazda jesteś Ty. A gdy zmrok zapada z gwiazdami na niebie, mnie smutek ogarnia, bo tęsknię do Ciebie.

Nie tylko kwiaty na walentynki

To rzecz wiadoma nie od dziś, że w walentynki kwiaciarnie oblegane są przez tłumy zakochanych mężczyzn. Nie jest to jedyne święto kwiatowe, w którym kwiaciarnie mają pełno pracy. Na początku roku jest Dzień Babci i Dziadka, kiedy to jest jednym z popularnych prezentów są kwiaty: cięte oraz doniczkowe. Miesiąc po walentynkach mężczyźni mają kolejną okazję, aby obdarować kobiety kwiatami – Dzień Kobiet, który obchodzony jest w Polsce bardzo hucznie. Kwiaty na 8 marca to bowiem podstawowy prezent na tę okazję. Nie ma w tym nic dziwnego, kwiaty to przecież wspaniały prezent na każde święto.

Źródło tekstu: https://laflora.pl/walentynki