Kupujemy grille

Grill z najbliższymi to najbardziej rozpowszechniony w Polsce sposób na letni wieczór. To przede wszystkim świetna możliwość spotkania się ze znajomymi, spróbowania delikatnej karkówki oraz innych potraw. Przekonajmy się więc, jakiego rodzaju grill ogrodowy dobrze sprawdza się do przyrządzania wyśmienitych rarytasów.

Grille ogrodowe węglowe – ich obsługa wymaga od kucharza wprawy

Na rynku mamy grille ogrodowe zabudowane i przenośne. Zwłaszcza urządzenie umożliwiające jego przemieszczanie cieszy się dużym powodzeniem wśród Polaków, ponieważ znakomicie pasuje do niedużej działki. W zależności od metody zasilania mamy sprzęty zarówno elektryczne, węglowe, jak i gazowe. Ogrodowe grille żeliwne są niewątpliwie najczęściej poszukiwanymi w w autoryzowanych punktach sprzedaży i w sklepach. Wyprodukowane z wytrzymałej stali, posiadają pokrywę – dostępne są najczęściej w niewygórowanych cenach. Dania przyrządza się na nich bardzo szybko, a temperaturę możemy kontrolować za pomocą praktycznego termometru. Miłośnicy grillowania uwielbiają grille na węgiel, bo dają daniom jedyny w swoim rodzaju smak, niemniej jednak ich obsługa wymaga od kucharza doświadczenia, żeby przygotowane na nich mięsa czy warzywa nie były nazbyt nadpalone, a zatem, aby były zdrowe.

Grill ogrodowy zamów w autoryzowanym punkcie

Ogromnym zainteresowaniem cieszą się również grille gazowe, które są zdecydowanie prostsze w użytkowaniu. Do grilla tego rodzaju nie ma potrzeby kupować węgla i spędzać czasu na jego rozpalaniu. Wystarczy jedynie położyć danie na ruszcie i przekręcić kurek. Plusem modelu grilla na gaz jest bez wątpienia to, że sprawniej można go wyczyścić, ponieważ w trakcie pieczenia dań nie wydziela się popiół. Podobna cechę ma grill elektryczny, który do wydajnej pracy potrzebuje jedynie przyłączenia go do źródła zasilania. Niezależnie od tego modelu grilla planujemy kupić, należy zamawiać go w autoryzowanym sklepie, w którym poza grillami najlepszych marek, dostaniemy też profesjonalną pomoc ze strony obsługi.