kosmetyki naturalne, kosmetyki ekologiczne

Kosmetyki naturalne – na bazie czystych, ekologicznych roślin

W ostatnim czasie nastąpił powrót do produktów naturalnych i ekologicznych. Pragniemy, by nasze kosmetyki nie tylko pięknie pachniały i były skuteczne, ale także aby zawierały nieszkodliwe dla organizmu składniki.

Kosmetyki naturalne – atuty

Produkty, które powstały na bazie ekologicznie czystych roślin, cieszą się coraz większą popularnością. rezygnujemy składników chemicznych i syntetycznych, szukając równowagi dla naszych wyczerpanych zanieczyszczeniami środowiska skóry i włosów. Kosmetyki ekologiczne rzadko uczulają, nie mają sztucznego, duszącego zapachu oraz charakteryzują się doskonałą wchłanialnością. Zazwyczaj pakowane w opakowania przyjazne środowisku, a więc pomagają nam chronić Ziemię.

Skład kosmetyków ekologicznych

W produkcji kosmetyków ekologicznych wykorzystuje się naturalne olejki (np. migdałowy, macadamia czy arganowy, ale też rzadsze oleje z rokitnika czy mandarynki), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. lawenda, hibiskus). W przeciwieństwie do fabrycznie produkowanych kosmetyków, wielką wagę przykłada się do pochodzenia składników oraz idealnej harmonii między koniecznymi elementami mającymi wpływ na zachowanie świeżości a wykorzystaniem jak największej ilości składników bliskich naturze.

Jakie kosmetyki naturalne można kupić w Polsce?

Najszerszą ofertą szczycą się doskonale wyposażone sklepy online. Zakupimy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała – kremy naturalne, balsamy nawilżające, oczyszczające peelingi, łagodne olejki do kąpieli. Nie może też zabraknąć artykułów wzmacniających włosy, takich jak naturalne maski do włosów, szampony, odżywki oraz inne kosmetyki ukierunkowane na pielęgnację loków.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]