Kolczyki z kamieniami – które najpopularniejsze?

Jeśli chcesz nabyć kolczyki z kamieniami, koniecznie wejdź na www.bizutik.pl

Chociaż biżuteria potrafi być piękna i bez kamieni szlachetnych, to trudno stworzyć bez nich stylowe bransoletki lub wisiorki. Minerały mogą zupełnie zmienić wizualne walory ozdób – inny charakter mają wszak ozdoby z topazami, odmienny z kolei te ozdobione turkusem. Jakie naszyjniki oraz kolczyki z kamieniami szczycą się największym zainteresowaniem? Jakie Minerały wykorzystywane w pracowniach złotników są naturalne, a które są syntetycznymi produktami? To może zaskoczyć – szczególnie osoby, które nie mają wiedzy o produkcji biżuterii.

Cyrkonie i kolczyki z kamieniami

Warto nadmienić, że sporo surowców stosowanych do produkcji kolczyków z kamieniami to minerały syntetyczne. Wśród nich w pierwszej kolejności powinniśmy wspomnieć cyrkonie, które wyrabiane są z wapnia i cyrkonu, a rozmaite odcienie zawdzięczają tego typu domieszkom, jak cer albo kobalt. Poza nimi, minerałami syntetycznymi są również kryształki Swarovskiego – produkuje się je ze szkła ołowiowego.

Naturalne kolczyki z kamieniami

Złotnicy o wiele częściej wykorzystują jednak kamienie szlachetne. Najczęstsze to z całą pewnością topazy, mogące przybierać odcienie od błękitnych do różowych i nadzwyczaj wytrzymałe diamenty. Kolczyki z kamieniami często robione są również z bursztynu, turkusu oraz opalu. Stosowanie naturalnych minerałów zazwyczaj zwiększa koszty kupna takich ozdób. Dobrze przy tej okazji zdać sobie sprawę, że są to dzieła dużo bardziej oryginalne, aniżeli te zdobione sztucznymi kamieniami.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]