Kolczyki z bursztynem – to warto wiedzieć

kolczyki z bursztynem »

Bursztyn jest wymieniany wśród najczęściej stosowanych przez jubilerów materiałów. Mimo biegu czasu, wciąż jest często wybierany przez klientów szukających ponadczasowych ozdób. Warto również wspomnieć o kosztach jego zakupu – chociaż kiedyś był naprawdę cenny, obecnie na pierścionki i kolczyki z bursztynem jest w stanie pozwolić sobie każdy klient. Z uwagi na popularność opisywanej biżuterii powinniśmy napisać kilka słów o tym, jak troszczyć się o bursztyn, by wytrzymał jak najdłużej oraz na temat tego, gdzie należy nabyć kolczyki z bursztynem.

Kolczyki z bursztynem – jak o nie dbać?

Bursztyn to dość delikatny kamień, więc łatwo go uszkodzić. Dlatego kolczyki z bursztynem powinniśmy myć delikatną szmatką – najlepiej irchą. Nigdy nie używajmy też środków myjących – potrafią one zepsuć bursztyn. Znacznie lepiej zda egzamin zwykła woda, w razie poważniejszych zabrudzeń z niewielką ilością mydła. Istotne okazuje się również to, gdzie trzymamy pierścionki i kolczyki z bursztynem. Unikajmy zwykłych pojemników, zastępując je szkatułkami wyścielanymi od środka delikatną dzianiną.

Gdzie kupić kolczyki z bursztynem?

Do niedawna jedynym wyjściem dla chcących kupić pierścionki z bursztynem okazywała się wizyta u jubilera. Dziś można poradzić sobie z tym jeszcze łatwiej niż kiedyś – po prostu wchodząc do sieci. Na e-sklepy warto zdecydować się także z drugiego powodu – są wszak znacznie bardziej intuicyjne. W internecie mamy również szansę przejrzeć katalogi wielu sprzedawców i wybrać te kolczyki z bursztynem, które najbardziej się nam spodobają.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]