Jak dobrać odpowiednie ubranko na chrzest

Uroczyste ubranka do chrztu oznaczają obmycie niemowlęcia z przewinienia pierwszych rodziców w raju i wstąpienie do zbiorowości kościelnej. Sprawdźmy co symbolizuje ten rytuał i w jakich sklepach można kupić idealne akcesoria na tego typu uroczystość.

Jak dobrać odpowiednie ubranko do chrztu?

Chrzest jest kluczowym zwyczajem, który włącza niemowlę do religijnej zbiorowości. W wielowiekowej kulturze przyjęło się, że to matka chrzestna kupuje ubranka do chrztu. Uroczysta sukienka jest koloru białego, zawiera także imię dziecka oraz czasami dzień chrztu. Biel wyraża czystość, skromność i ufność Bogu. Dawniej ubranko do chrztu przybierało postać sukienki, aczkolwiek obecnie trendy są niezwykle zróżnicowane. Wśród najczęściej selekcjonowanych strojów przeważają małe marynarki, tiulowe sukienki, rozczulające włóczkowe buciki. Rodzice często znajdują w sklepach małe krawaty, strojne nakrycia głowy, samodzielnie wykonywane bolerka.

Czy w internecie możesz nabyć ubranko do chrztu?

W sklepach internetowych znajdziemy zróżnicowany wybór dodatków dla dzieci. Tam ubranka do chrztu są nawet 15% tańsze niż w tradycyjnych butikach. Można w takich miejscach znaleźć całe zestawy, zawierające kilka części (na przykład śpioszki, opaska, spodenki). Jeśli chodzi o kolory, to popularne są écru, łososiowy, pastele, ale chrzestni decydują się też na intensywniejsze detale (np. fioletowe muszki u chłopców). Zwróćmy jednak uwagę na to, żeby ubranko do chrztu było w miarę stonowane.