Grille – co warto wiedzieć przed zakupem?

W ogrodzie, na polu biwakowym, a czasem też na balkonie… Nasi rodacy grillują naprawdę w każdym miejscu, a nie ogranicza ich nawet nieprzyjemna pogoda, gdyż sezon grillowania startuje się już w kwietniu a trwa do jesieni. Nie ma w tym oczywiście nic dziwnego – dania z grilla mają doskonały aromat, a ich zrobienie oraz spożycie to najlepsza okazja do spotkań ze znajomymi i rodziną. Warto zatem napisać kilka zdań o tej pasji Polaków. Jak znaleźć grill, który najlepiej się sprawdzi? W jakich sklepach kupować grille?

Grille – który typ?

Najczęściej kupowanym typem okazują się rzecz jasna grille na węgiel. Są stosunkowo tanie – zarówno, jeśli chodzi o ceny, jak i użytkowanie. Posiadają jednak poważne wady – nie wolno używać ich w mieszkaniach, więc dla klientów nie posiadających ogródka są bezużyteczne. Dlatego bardzo często kupowane są grille gazowe oraz elektryczne – nie dymią, zatem można korzystać z nich nawet w blokach. Stawiając się na zakup jednego z tych modeli, należy niestety wiedzieć, iż będą bardziej kosztowne od węglowych oraz mają bardziej skomplikowaną konstrukcję.

Grille – gdzie je kupować?

Zakup grilla potrafi okazać się dużym problemem. Efekty nietrafionego wyboru odczujemy bardzo szybko, a sobotnie grillowanie z rodziną będzie źródłem dużych nerwów. Jak uniknąć takich kłopotów? Najlepiej wybierać tylko grille uznanych producentów, omijając najprostsze, supermarketowe wersje. Po grill idźmy do autoryzowanego punktu sprzedaży – takie wyjście jest zapewnieniem tego, iż nabędziemy grill dobrej jakości.