Fontanna ogrodowa – figura z brązu na zamówienie

Rzeźby ogrodowe mogą być ustawione nie tylko na prywatnych posesjach, ale również na terenach publicznych. W jakiej technice się je sporządza? Kto zazwyczaj kupuje rzeźby do ogrodu i fontanny w formie dekoracyjnej figury?

Rzeźby do ogrodu – nieprzeciętny sposób na aranżację przestrzeni

Rzeźby ogrodowe stają się coraz popularniejszą metodą aranżacji terenów miejskich oraz prywatnych ogrodów. W dzisiejszych czasach dużym popytem cieszą się wyszukane rzeźby wykonane techniką odlewu, których forma jest opracowana w oparciu o preferencje klienta, jego predyspozycje, jak również rozmiar ogrodu. Na znacznych przestrzeniach bardzo dobrze prezentują się pokaźne, monumentalne projekty, które oczarowują swoim majestatycznym charakterem. W mniejszych ogrodach rekomenduje się z kolei wykorzystanie niewielkich rzeźb. Zamawiający wybierają między bogatymi wzorami lub wręcz na odwrót – postawić na pomniki o surowej formie. Dobór stosownej rzeźby musi zależeć od stylu ogrodu i tego, jaki efekt zamierzamy finalnie osiągnąć. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się także oryginalne rzeźby użytkowe, jak np. fontanna ogrodowa. Figury te to znakomita forma aranżacji przestrzeni.

Przed gmachem urzędu i siedzibą firmy – gdzie postawić nowoczesne rzeźby do ogrodu?

Rzeźba ogrodowa to odzwierciedlenie artystycznej ekspresji i jest kupowana przez klientów różnego rodzaju. Wyśmienicie prezentuje się na skwerach, gminnych ogrodach, lasach, może także być urozmaiceniem posesji przy hotelu, muzeum, urzędzie, uniwersytecie czy też innym obiekcie o charakterze publicznym lub komercyjnym. Rzeźby zamawiają też klienci indywidualni, którzy chcą nadać własnemu ogrodowi niezwykły klimat. Można wybrać rzeźbę w minimalistycznym stylu, która podkreśli współczesny charakter ogrodu bądź postawić na dzieło stylizowane na antyk. Popularne stają się również okazałe rzeźby w stylu orientalnym, które będą stanowić doskonałe dopełnienie ogrodu w stylu azjatyckim.