Elementy stroju jeździeckiego – bryczesy

Tu zaopatrzysz się w spodnie bryczesy.

Jazda konna wymaga nie tylko godzin pracy, wielu wyrzeczeń i ogromnych pokładów cierpliwości, ale również odpowiednich elementów odzieży, które nie będą krępować ruchów. Chcesz zamówić wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Obszerny wybór asortymentu znajduje się w sklepie Horse-Trade.pl!

Spodnie bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Charakteryzują się brakiem ciasnych szwów w miejscach, gdzie nogi dotykają do siodła, dzięki czemu minimalizują zagrożenie otarcia naskórka. Prawidłowo wykonane bryczesy do jazdy konnej powinny być obcisłe i elastyczne, a zarazem nie krępować ruchów i pozwalać na wygodną jazdę w różnych warunkach. W sklepie Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy wykonane z wysokiej jakości materiałów – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z dodatkiem lycry, dzięki którym dżokej będzie odczuwał pełną swobodę.

Jak kupić najlepsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być w pierwszej kolejności dostosowane do budowy ciała jeźdźca i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Poszukując właściwych spodni jeździeckich wskazane jest sprawdzić czy mają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który może być wykonany z skóry ekologicznej, silikonu lub innych surowców dających solidną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej pełny, który obejmuje też łydki i uda, bądź kolanowy. Osobną kategorią produktów są zimowe bryczesy do jazdy konnej – muszą one posiadać powłokę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które dają komfort cieplny w czasie jazdy. Nie bez znaczenia są także walory użytkowe – rozciągliwe zakończenia nogawek i liczne kieszonki.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]