Dlaczego warto korzystać z jednorazowej maseczki ochronnej?

Zobacz, gdzie kupić maseczkę jednorazową, wejdź na www.vitberg.com/firma/sklep/

Z początkiem 2020 r. cały świat ogarnął strach spowodowany szybko rozpowszechniającą się nową chorobą COVID-19, która roznosi się drogą kropelkową. W przeciągu miesiąca zwiększył się więc popyt na różnorodne środki ochrony osobistej, w tym na maseczki jednorazowe.

Dlaczego należy używać maseczkę jednorazową?

Obok żelu antybakteryjnego, jednorazowe maski są teraz najbardziej poszukiwanym środkiem ochrony osobistej, potrzebnym głównie pracownikom służby zdrowia, ale też zwykłemu obywatelowi. Są niezastąpione podczas podróży do miejsca pracy czy wizyt w sklepie, aptece, czyli tam, gdzie przebywa się w większej grupie nieznanych nam osób. Dlaczego należy je zakładać? Maska jednorazowa zasłania nos oraz usta, co redukuje ryzyko przedostania się patogenów do śluzówki. Mówi się najczęściej, że muszą zakładać ją w głównej mierze ludzie zarażeni, niemniej jednak dla zdrowych także są one posiłkową zaporą ochraniającą przed potencjalną stycznością z bakteriami i wirusami, które może przenosić osoba zarażona, nie przejawiająca jeszcze oznak chorobowych.

Maska jednorazowa – wykonać ją samemu czy kupić u producenta?

Prowizoryczną maskę jednorazową można zrobić samemu, ale warto kupić taką, wyprodukowaną z tkanin filtrujących używanych w branży medycznej. Maski ochronne szyte w zakładach wyróżniają się również wyższą jakością oraz solidnością. Ważnym elementem takich maseczek są warstwy stanowiące filtr celulozowy. Mają one również gramaturę co najmniej 200g. Nawet jeśli na niezbędne wyjścia do sklepu zdecydujemy się założyć maseczkę jednorazową i tak użyjmy takiej, która jest komfortowa i nie wywołuje podrażnienia skóry twarzy. Po wykorzystaniu maski stosujmy się do instrukcji obsługi, by prawidłowo ją zutylizować.

Nasze dane kontaktowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]