Dla zdrowia męskich włosów – szampon na łysienie androgenowe

Mimo że uznawane jest za przypadłość dojrzałych mężczyzn, łysienie androgenowe może dać o sobie znać już w wieku nastoletnim. Nie sprawia wprawdzie niebezpieczeństwa, jednak bardzo poważne mogą być jego efekty natury psychologicznej. Nic więc zaskakującego, że wielu mężczyzn, których dotyka ta choroba, robi wszystkie rzeczy, które mogą być pomocne w jej pokonaniu. W dzisiejszych czasach dostępne są rozmaite metody, którymi możemy zwalczyć łysienie androgenowe – szampon, leczenie laserem oraz hormonami. Które są najlepsze?

Rozwiązanie problemów z łysieniem adrogenowym – szampon

Najczęstszym orężem w walce z łysieniem androgenowym jest z pewnością szampon do włosów. Dostępne w sklepach kosmetyki zawierają substancje, które spowalniają przekształcanie się androgenów w DHT, czyli związek, który ponosi winę za niszczenie włosów. Spodziewane rezultaty przynosi kuracja trwająca rok – jedynie to rozwiązanie umożliwia zatrzymanie utraty następnych włosów.

Łysienie androgenowe – szampon nie zawsze pomoże

Poza tym istnieją też pozostałe metody, za pomocą których jesteśmy w stanie zwalczyć łysienie androgenowe – szampon czasem nie jest bowiem skuteczny. Dzieje się tak zwłaszcza kiedy choroba rozwinęła się na tyle, iż miejsca bez włosów są bardzo zauważalne. W takich sytuacjach jedynym rozwiązaniem okazuje się przeszczep włosów. Na słabiej rozwiniętym stadium choroby obok szamponu łagodzącego skutki łysienia androgenowego, zaleca się równocześnie używanie dodatkowych kosmetyków, takich jak m. in. profesjonalne preparaty lecznicze wzmacniające włosy.