czepki ochronne

Czepki i maseczki – odzież robocza chroni pracownika i konsumenta

Zachowanie wymaganych norm bezpieczeństwa w toku przetwarzania artykułów przeznaczonych do spożywania wymusza, by kadra linii produkcyjnych posiadała stosowny ubiór ochronny, który uniemożliwia przedostanie się kawałków ciał obcych do wytwarzanych artykułów. Jednym z najważniejszych elementów takiej odzieży roboczej są czepki i maseczki, zakrywające głowę pracowników.

Okrycia zakrywające włosy oraz twarz – czapki, czepki i kominiarki

Podstawową rolą artykułów zakrywających głowę członków kadry zakładu, jest uniemożliwienie przedostaniu się jakichkolwiek włosków do wytwarzanej żywności. Właściciele przedsiębiorstw przetwórczych zaopatrują swoich pracowników w rozmaite nakrycia zakrywające twarz oraz włosy. Okrycia te wykonywane są na ogół z polipropylenu, czyli PP, który wyróżnia się optymalną przepuszczalnością powietrza, a przy tym może być szeroko stosowany w branży spożywczej, także do wytwarzania opakowań. Z PP wykonuje się m.in. czepki ochronne oraz kominiarki zakrywające niemal całą głowę. Te ostatnie występują także w wariancie z dodatkową maseczką zakrywającą usta oraz nos pracownika. Polipropylen można farbować, toteż kominiarki i czepki ochronne z niego wykonywane, można zamówić w przeróżnych kolorach, co z pewnością docenią właściciele zakładów, którzy dbają o spójność wizerunkową marki. Natomiast czapki ochronne (również te z daszkiem) wykonywane są z przędzy akrylowej i bawełny.

Maseczki jednorazowe osłaniające twarz także dla panów z brodą

Maseczki są kolejną osłonę w trakcie produkcji. Minimalizują one prawdopodobieństwo przedostania się do żywności drobinek śliny. Maseczki zasłaniające twarz to artykuły, których używa się tylko raz. One też wykonane są z włókniny PP, która nie pyli się, nie wywołuje reakcji uczuleniowych i jest niezmiernie lekka. Zależnie od wymogów, w branży spożywczej stosuje się jedno-, dwu- lub trójwarstwowe maski ochronne. Dla panów posiadających zarost dostępne są natomiast specjalne maseczki ochronne obejmujące całą szczękę, które sięgają nad górną wargę.

Nasze dane kontaktowe:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]