Czemu warto wybrać autorskie przytulanki?

Doskonale wyglądają, rozbudzają wyobraźnię oraz posiadają mnóstwo innych plusów. Przytulanki – bo o nich piszemy – to w oczach wszystkich czytelników symbol dzieciństwa. Jak się dowiadujemy, chwalą je też psychologowie, którzy zaobserwowali fakt, że te zabawki doskonale zastępują obecność mamy w czasie pierwszych wieczorów bez nich, zaś w późniejszym okresie okazują się ich pierwszym kumplem i są przydatne w nauczeniu ich odpowiedzialności. Przytulanki dostępne są obecnie bardziej niż kiedyś – w sklepach sprzedawanych jest wiele ich typów, ale nie wszystkie okażą się dla dziecka jednakowo dobre. Jak więc wybrać te odpowiednie?

Przytulanki – liczy się materiał

Większość z nas sądzi, iż wszystkie przytulanki dostępne na rynku są bezpieczne dla każdego malucha. To błąd, gdyż najtańsze maskotki produkowane są często z surowców, które nie będą miłe w dotyku, zaś u niektórych brzdąców potrafią wywoływać reakcje alergiczne. By takich problemów się ustrzec, najlepiej wybierać przytulanki wykonane z hipoalergicznych materiałów (między innymi bawełny czy polaru) lub syntetycznych surowców, posiadających właściwe atesty i zgodne z europejskimi normami.

Przytulanki od rzemieślnika

Jednak istotny jest tak sam materiał, jak i wygląd przytulanki. Sporo sprzedawanych w sklepach maskotek imituje bohaterów ze szczególnie lubianych wśród dzieci kreskówek, jednak dobrze zdecydować się na niebanalne, ręcznie robione przytulanki z autorskich warsztatów. Przywodzą one na myśl pluszaki, jakie większość z nas kojarzy z okresu dzieciństwa, a oprócz tego są zazwyczaj znacznie lepiej wykonane niż produkowane taśmowo zabawki dostępne w dyskontach.