Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

Sztylpy skórzane kupisz na https://horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26

Według wielu jeźdźców najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą cholewą do kolan. I chociaż rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się znakomicie, nie znaczy, że nie mają wad. Główną z nich jest cena – najlepsze modele oficerek kosztują aż kilka tysięcy złotych. Poza tym zakładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużym stopniu utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce buta. Na szczęście, czapsy i sztylpy nie mają tych wad.

Charakterystyka sztylp i czapsów

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające ochronę pozostałej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią wyłącznie łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie, zaś drugie – kończą się dopiero na pachwinie, stanowiąc ochronę dla całej nogi. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są produkowane z różnych materiałów. W sprzedaży głównie znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, jednak poza nimi dostępne są również modele wyprodukowane z tkaniny bądź tworzyw sztucznych.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Dwa ostatnie warianty charakteryzuje dużo niższa cena. Są zatem polecane jeźdźcom z zawężonym budżetem , jak również dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Okazały wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem też jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]