Co wybrać do jazdy konnej – kask czy toczek jeździecki?

Chcesz zamówić kask jeździecki? Koniecznie odwiedź tę stronę

Jeździectwo jest jedną z tych dziedzin sportu, w których zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, z uwagi znaczną prędkość i wysokość, mogą być naprawdę groźne. Na uszkodzenia narażona jest w szczególności głowa jeźdźca, która obligatoryjnie musi być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jazdy konnej dostępne są dwa rodzaje ochrony na głowę – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych akcesoriów?

Kaski czy toczki do jazdy konnej? Co lepsze?

Pierwszym jeździeckim okryciem głowy była prosta, myśliwska czapka. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest najczęściej wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie zapewnia jednakże tak dobrej ochrony jak kask, przez co polecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowych sportowców i posiada certyfikaty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najważniejsza kwestia przy zakupie kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask musi dysponować stosownymi atestami, jak również pozwalać na regulację swojego rozmiaru lub być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku należałoby dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego transport i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask nie powinno się też iść na kompromis. W związku z tym, jeśli w naszym mieście nie znaleźliśmy pasującego nam modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]