Biżuteria z turkusem – kiedy warto założyć?

kup biżuterię z turkusem na www.bizutik.pl

Turkus jest wymieniany wśród najdroższych kamieni wydobywanych na świecie. Nic więc dziwnego, iż chętnie wykorzystują go jubilerzy, zaś biżuteria z turkusem jest dla wielu kupujących symbolem luksusu. Produkowane są z niego pierścionki, naszyjniki i kolczyki, które idealnie komponują się z wieczorowymi kreacjami. Na kolor tego minerału w największej mierze rzutuje kraj jego wydobycia – między innymi turkusy importowane z Persji są niebieskie, zaś z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak pożądana, że powstały nawet jego tańsze odpowiedniki – na przykład chalcedon.

Talizmany, a biżuteria z turkusem

Warto zaznaczyć, iż turkus jest lubiany nie tylko ze względu na niezwykłe względy wizualne. Według niektórych okazuje się bowiem talizmanem, który zabezpiecza noszącego przed nieszczęściem. Zapewne w ogromnej mierze stąd wynika popularność biżuterii z turkusem – zwłaszcza, jeśli mówimy o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem może być ceniona nie tylko przez osoby, dla których ważne są tego typu sprawy – zwyczajnie świetnie się prezentuje.

Biżuteria z turkusem wytrzyma dziesięciolecia

Biżuteria z turkusem jest dość wrażliwa, zatem powinniśmy o nią prawidłowo zadbać. Przede wszystkim należy zdejmować ją za każdym razem, kiedy pracujemy – nietrudno wówczas o zarysowania. Warto też zdejmować ją przed prysznicem, gdyż środki myjące mogą zmatowić powłokę turkusu. Gdy nie zakładamy biżuterii z turkusem, warto trzymać ją w pudełku wyłożonym miękką tkaniną – ustrzeżemy się w ten sposób rys.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]