Biżuteria z bursztynem w sklepie Biżutik

Biżuteria z bursztynem

Biżuteria z bursztynem ciągle jest modna – zarówno u młodych ludzi, jak i znacznie starszych osób. Zainteresowanie nią nie może jednak zaskakiwać – złoto Bałtyku należy przecież do najładniejszych materiałów, a swoboda jego preparacji sprawia, że wykonane z niego naszyjniki mogą dostosować się do aktualnych mód. Żeby zachować jej wygląd, musimy o jantar odpowiednio się zatroszczyć. Jak? Przeczytajcie przygotowany przez nas poradnik.

Zasady składowania biżuterii z bursztynem

Bursztyn to niezwykle delikatny surowiec – z tego powodu biżuteria z bursztynem bezwzględnie powinna być trzymana we właściwych warunkach. Jantarowy wisiorek należy zabezpieczyć jedwabną szmatką, a potem dokładnie zapakować w folię oraz włożyć do drewnianego pudełka. Musimy też pamiętać, by w pojedynczej paczce nie trzymać dwóch przedmiotów – mogą się bowiem wzajemnie uszkodzić.

Pielęgnacja biżuterii z bursztynem

Bursztyn nie znosi silnych środków chemicznych. Lepiej więc zrobimy, wykorzystując do jego czyszczenia delikatniejsze specyfiki – chodzi o mleczko migdałowe oraz kosmetyki dla najmłodszych. Biżuteria z bursztynem musi być czyszczona miękką szmatką, lekko zwilżoną wodą – nigdy nie możemy użyć jej zbyt wiele.

Jak odnowić biżuterię z bursztynem?

Znalazłeś w szafie wiekową biżuterię z bursztynem? Zapewne stale robi niesamowite wrażenie, jednak czas zostawił na niej swój ślad. Czy można ją odnowić? Podchodząc do tego sam, możesz jedynie pogorszyć sprawę – najlepiej zatem zrobisz, powierzając ją złotnikowi.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]