Biokominek – zamontujesz go wszędzie

Tradycyjnego kominka nie sposób założyć w każdym miejscu. Potrzebne jest bowiem tak miejsce na palenisko, jak również przewód likwidujący spaliny. Z uwagi na trudności ze zrobieniem tego w blokach, na zamontowanie kominka są w stanie zdecydować się tylko właściciele domów jednorodzinnych. Nie znaczy to jednak, iż z jego zalet mogą skorzystać tylko oni – jeśli mieszkamy w kamienicy, a nie możemy zapomnieć o palenisku, warto postawić na biokominek. Jak działa tego rodzaju gadżet? Jakie posiada plusy?

Jak działa biokominek?

W biokominku wykorzystywane jest paliwo płynne, a nie drewno. Paliwo do biokominka produkuje się z zastosowaniem alkoholu – może mieć formę płynu lub półstałą. Te pierwsze dystrybuowane są w kanistrach, z których nalewa się paliwo do zbiornika w biokominku, drugie zaś w tubkach do odmierzania czy puszkach, które umieszcza się w palenisku. Spirytusy do biokominka często są również uszlachetniane dodatkami zapachowymi, co umila ich używanie.

Czemu powinieneś postawić na biokominek?

Najważniejszym plusem używania biokominka jest z całą pewnością fakt, iż nie wytwarza on osadu oraz spalin. Dzięki temu nie musimy podłączać go do instalacji odprowadzającej dym, niepotrzebne okazuje się również ich mycie. Alkohol jest całkowicie bezpiecznym paliwem, zaś jego prawidłowe użytkowanie nie generuje najmniejszego ryzyka. Ze względu na to, że nie potrzebuje komina, może być również na wiele sposobów przenoszony przy modyfikacji aranżacji mieszkania.