Aparat do masażu uciskowego – możesz go mieć w swoim domu!

Znajdź aparat do presoterapii na https://carepump.pl.

Presoterapia to technika masażu, której celem jest usprawnienie krążenia chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii w trzeciej dekadzie XX wieku – to rozmaite chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy okrężne oraz czerpiące, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dostosowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak również miejsca masażu.

Urządzenie do masażu uciskowego – na “skórkę pomarańczową” i nie tylko

W ostatnich latach fizjoterapeuci każdego dnia używają maszyny do presoterapii, które symulują masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne mankiety podzielone na komory, które wsuwa się na obrzękłe nogi lub ramiona. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych przegród rękaw naciska na kończynę, stymulując tak cyrkulację chłonki. Jest dużo powodów do zastosowania zabiegu masażu limfatycznego. To między innymi zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii lub tarczycy) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Korzysta się z niego też w zabiegach estetycznych – jako pomoc w redukcji “skórki pomarańczowej” oraz wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia stała się też ogromnie popularna wśród sportowców, głównie jako element regeneracji po zwiększonym wysiłku.

CarePump – domowy sprzęt do drenażu limfatycznego

Wiele opcji wykorzystania aparatów do drenażu limfatycznego przysłużyło się pozytywnie do rozwoju tego sprzętu. Dziś osoby cyklicznie korzystające z tej metody terapii mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, dzięki mobilnym urządzeniom Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do presoterapii tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu oznacza ilość komór mieszczących się w rękawach – im więcej przedziałów, tym efektywniejszy jest zabieg presoterapii. Maszyny CarePump są kompaktowe i nie są ciężkie, toteż bez przeszkód można zabrać je na wyjazd, np. na zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być obowiązkowo ustalone z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samodzielnie, bo istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to m.in. miażdżyca i stany zapalne, które należy wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]