Systemy obiegu dokumentów

Systemy obiegu dokumentów znacznie ułatwiają funkcjonowanie dzisiejszych przedsiębiorstw. Powstały także bezpłatne aplikacje tego typu – jednak, ze względu na dużą ilość błędów ich użycie często nie jest opłacalne. W jaki sposób natomiast wśród tych komercyjnych znaleźć system obiegu dokumentów, który spełni oczekiwania prowadzonej przez nas firmy?

Elastyczność – najważniejsza cecha systemu obiegu dokumentów

Dostawca oprogramowania nie może przystosować produkowanego przez siebie workflow do wymagań każdego z klientów. Z kolei znacznie uprości im działanie, dostarczając możliwość jego samodzielnej organizacji i rozszerzenia zakresu jego funkcji.

Co zrobić, kiedy system obiegu dokumentów się zepsuje?

W dzisiejszych firmach sprawność workflow w ogromnej mierze rzutuje na ich wydajność. Przed wyborem danego programu, warto się zorientować, jak wygląda sprawa wsparcia technicznego – dzięki temu awarie szybciej zostaną usunięte.

System obiegu dokumentów – współpraca z serwerem

Funkcjonalny system obiegu dokumentów powinien uruchamiać się na łatwo dostępnych i tanich systemach operacyjnych. Dobrze, jeśli będziesz mógł korzystać z niego na serwerach uniksopochodnych – są bowiem dostępne bez opłat, popularne i niezawodne.

Decydując się na konkretny system obiegu dokumentów pamiętaj o digitalizacji

Digitalizacja papierów uczyni wydajniejszym funkcjonowanie twojego przedsiębiorstwa – przydatne w tym przypadku będzie między innymi oprogramowanie OCR, pozwalające na bezobsługowe import treści ze skanowanych dokumentów.