Dlaczego warto korzystać z serwerów Managed VPS?

MVPS jest skrótem od angielskiego Managed Virtual Private Server, co oznacza po polsku zarządzalny wirtualny prywatny serwer. Aby zrozumieć, czym charakteryzuje się ta technologia, potrzeba zapoznać się z definicją hostingu.

Co to jest hosting?

Usługę polegającą na udostępnianiu przestrzeni dyskowej serwera, nazywamy hostingiem. Gdy chce się uruchomić stronę internetową, jego wykupienie jest niezbędne. Potrzebuje się ona znajdować na serwerze oraz być przez niego obsługiwana, aby działać bezproblemowo.

Czym jest Managed VPS?

Managed VPS to technologia, dzięki której serwer fizyczny zostaje podzielony na mniejsze przestrzenie. Stworzone w ten sposób wirtualne serwery są znakomitym rozwiązaniem dla klientów, którzy nie nie mają potrzeby używać całej mocy serwera. Kosztują mniej, jednocześnie zapewniając pełną niezależność przez to, że są od siebie w pełni odizolowane. Daje to stuprocentową pewność, że ustawienia zapisane na wykupionej wirtualnej maszynie nie zostaną zmienione przez osoby nieuprawnione
Dzięki swoim zaletom i dobrej cenie serwery wirtualne to chętnie używana technologia pośród osób prowadzących profesjonalne strony internetowe.