Czym jest shared hosting?

Czym jest hosting?

Hosting to usługa udostępniania miejsca na serwerze, tzn. pracującej bez przerwy maszynie, mającej dużą moc przeliczeniową. Dzięki hostingowi pracują wszystkie strony w internecie, ponieważ każda z nich znajduje się na serwerze i jest przez niego obsługiwana.

Co to jest hosting współdzielony?

Shared hosting, czyli hosting współdzielony jest najczęściej wykorzystywanym typem hostingu, w którym jednej fizycznej maszyny używa wielu użytkowników. Korzystając z niego, ma się do dyspozycji wyliczoną część zasobów sprzętowych serwera, takich jak ilość miejsca na dysku czy pamięć RAM. Wspólne dla każdego jest oprogramowanie.
Wybór tego typu hostingu jest rekomendowany dla początkujących użytkowników, z uwagi na stałą pomoc techniczną, dzięki której szybko i fachowo zostaną usunięte wszelkie problemy. Poza tym ogromnym plusem oczywiście jest niska cena wynikająca z faktu, że z jednej maszyny korzysta ogromna ilość użytkowników.
Bardzo pomoc i obsługa techniczna oraz atrakcyjna cena to największe zalety hostingu współdzielonego, które sprawiają, iż jest on wybierany częściej od serwerów VPS i serwerów dedykowanych.