Prawo rodzinne – alimenty, separacje, rozwody

Jednym z najważniejszych zakresów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest prawo rodzinne Najczęstsze sprawy z jakimi zgłaszają się do nas Klienci to sprawy o alimenty oraz rozwód, aczkolwiek mamy ogromne doświadczenie także w prowadzeniu spraw dotyczących władzy rodzicielskiej, ojcostwa i macierzyństwa czy uregulowania kontaktów.

Separacje, alimenty, rozwody – sprawy z zakresu prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to wyjątkowy obszar prawa, gdyż prowadzenie spraw z tego zakresu wymaga od mecenasa nie tylko biegłości w aktach prawnych, ale przede wszystkim stosownego podejścia do Klienta, który powierza w nasze ręce swoje osobiste sprawy. Podczas prowadzenia spraw rodzinnych jesteśmy nastawieni na stały kontakt z Klientami i prowadzenie ich przez poszczególne stadia sprawy w sposób dla nich bezbolesny. Naszym celem jest dostosowanie się do oczekiwań Klientów przede wszystkim w zakresie ich zaangażowania w całą sprawę.

Prawo rodzinne – sposób działania prawnika

Przystąpienie do prowadzenia spraw rodzinnych rozpoczyna się dla nas od pierwszego kontaktu z Klientem poprzez osobiste spotkanie lub rozmowę telefoniczną bądź przez Skype. Staramy się wtedy zgromadzić maksymalną ilość informacji związanych ze sprawą, a także poznać osobę, na rzecz której będziemy działać przez najbliższe miesiące. Następne fazy naszej pracy to przygotowanie pism procesowych, reprezentowanie Klientów przed sądem oraz innymi podmiotami, takimi jak mediatorzy. W toku prowadzenia danej sprawy zawsze dążymy do znalezienia sposobu na zakończenie jej ugodowo. Podejście to wywodzi się z faktu, iż gros konfliktów ma swoje podłoże w ogromnych emocjach, a prawnik, jako osoba neutralna, nie jest pod ich wpływem i rozpatruje sprawę wyłącznie pod kątem prawnym.