Poznaj rolę radców prawnych w zakresie prawa pracy

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. ma wieloletnie doświadczenie w sferze prawa pracy, zarówno od strony pracodawcy, jak i pracownika. Nasza praca koncentruje się nie tylko na prowadzeniu spraw sądowych, ale też na doradztwie w zakresie bieżącej interpretacji prawa pracy.

Prawo pracy – rola kancelarii radcy prawnego

Działając w imieniu Pracodawców, najczęściej pomagamy im w opracowaniu wszelkiego rodzaju dokumentacji na etapie powstania stosunku pracy, jego kontynuacji, jak i rozwiązania. Świadczona przez nas pomoc prawna ma nie tylko poprowadzić naszych Klientów przez te etapy, ale także ochronić ich przed potyczkami sądowymi z pracownikami. Zdajemy sobie sprawę, iż wraz z rozwojem prowadzonej działalności gospodarczej, postępowanie zgodnie z prawem pracy jest większym wyzwaniem. W związku z tym naszym celem jest praca w dyskretny sposób, dzięki czemu Klient może skupić się na kierowaniu biznesem, a nie na zawiłościach prawnych.

Prawo pracy – prawnik jako pełnomocnik Pracownika

Nierzadko występujemy w roli pełnomocnika Pracownika. Na tym etapie o wiele częściej nasza pomoc skupia się na prowadzeniu spraw sądowych dotyczących nawiązania stosunku pracy, bezzasadnego zwolnienia lub chociażby godzin nadliczbowych. Bezsprzecznie obliguje nas to do zupełnie innego zaangażowania, ponieważ tego typu sprawy związane są ze znacznymi problemami na tle postępowania dowodowego. Z tego powodu przekonanie sędziego do racji Klienta staje się dużym wyzwaniem.