Nieudane wakacje? Masz szansę na odszkodowanie od biura podróży

Wakacje to pora relaksu, odległych wyjazdów i wygrzewania się na urokliwej riwierze. Co jakiś czas przytrafiają się niestety przypadki upadków biur podróży, organizujących podróże zagraniczne dla amatorów wyjazdów. Koczowanie w hali odlotów w obcym kraju może bardzo pokrzyżować nasze plany i wywołać ogromny stres. Warto wypatrywać ofert porad prawnych przez internet, ponieważ przysługuje nam odszkodowanie od biura podróży.

w jakim przypadku przysługuje nam odszkodowanie od touroperatora?

Obejmuje to przypadki niewypłacalności organizatora, jak również złamania przez niego warunków umowy. Czasami dzieje się tak, że z winy organizatora turyści zostają zameldowani w gorszym pokoju o niewystarczającym standardzie. Możemy wtedy odstąpić od umowy, a także złożyć roszczenie o przetransportowanie nas do Polski bez konieczności uiszczania kolejnych kosztów. Następnym rozwiązaniem jest staranie się o odszkodowanie od biura podróży, które nie obowiązuje jedynie w sytuacji wystąpienia tzw. siły wyższej.

Jak radzić sobie z błędami organizacyjnymi biura podróży?

Z racji częstych kłopotów z wypłacalnością organizatorów wycieczek, przepisy o usługach turystycznych ulegają systematycznym modyfikacjom. Problem odszkodowań od biur podróży reguluje rządowa zmiana ustawy o odpowiedzialności touroperatorów. Mamy do nich prawo, gdy z powodu biura organizującego wyjazd nastąpiło poważne pogorszenie komfortu wycieczki. Dokładne wytyczne dotyczące przebiegu wakacyjnej eskapady muszą być sformułowane w specjalnej umowie. Możemy także prosić o zmniejszenie kosztów wyjazdu. Pamiętajmy także, żeby z miejsca zgłaszać biuru turystycznemu wszelkie uchybienia, jak również zbierać dowody do przyszłego pozwu o odszkodowanie (na przykład w formie zdjęć). Poszukajmy także natychmiastowo rzetelnych porad prawnych przez internet lub na telefon, gdy tylko uświadomimy sobie, że zostaliśmy nieuczciwie potraktowani przez usługodawcę.

Nasze dane kontaktowe:
Uważaj.pl sp. z o.o.
ul. Traktorowa 126
91-204 Łódź

Tel.: 22 490 88 99
E-mail: [email protected]