Adwokat – specjalista z zakresu prawa

Rolą adwokata jest udzielanie porad mających charakter prawny, przygotowywanie stanowisk prawnych oraz reprezentowanie swoich klientów przed sądami i urzędami. Spektrum spraw, których mogą podejmować się adwokaci jest niezwykle szerokie. Dużej części z czytelników adwokaci kojarzą się zapewne z procesami , które mają charakter karny. Ale duża ich liczba podejmuje się też spraw o charakterze administracyjnym czy rodzinnych.

Jakiej porady o charakterze prawnym udzieli nam adwokat?

Osoby fizyczne na ogół zwracają się po poradę do tego fachowca wtedy, gdy potrzebują pomocy z zakresu prawa karnego, rodzinnego lub cywilnego. Adwokat może nas chociażby reprezentować w momencie, gdy zdecydujemy się wziąć rozwód. Niemniej rozległe jest spektrum pomocy, , którą adwokaci oferują spółkom. W tym wypadku mogą wystąpić one o poradę wtedy, kiedy niezbędne jest wyjaśnienie kwestii związanych z prawem gospodarczym, finansowym, ale również cywilnym. Zależnie od tego, jakiej pomocy oczekuje osoba prawna, adwokat jest w stanie sporządzić dla firmy opinię prawną bądź ekspertyzę, w stu procentach profesjonalny szablon umowy czy też napisać pisma procesowe. Te ostatnie bywają sporządzane także dla osób fizycznych.

Co adwokat jest w stanie przygotować dla firm?

Jak już wiemy, o poradę do tego rodzaju specjalisty mogą zgłosić się zarówno osoby prywatne, ale także różnej wielkości firmy oraz spółki. Na ich zlecenie adwokat sporządza dokumentację, która będzie dotyczyła działalności firmy lub spółki. Przepisy prawne, w tym również prawo podatkowe, zmienia się tak często i wyłącznie adwokat jest w stanie stale je śledzić, a w konsekwencji poprawnie je interpretować. W każdej sprawie, czy to karnej, czy skarbowej, możemy być reprezentowani przez adwokata. Adwokat może podjąć się reprezentowania nas zarówno w sądzie, jak i w urzędzie.