Zastosowanie ogrzewania płaszczyznowego

Kaloryfery często nie są niewątpliwie najbardziej estetycznym pomysłem. Nie zawsze można wkomponować je do wystroju konkretnego wnętrza – szczególnie, gdy chodzi o nowoczesne domy. Nic zatem zaskakującego, że niektórzy klienci preferują ogrzewanie płaszczyznowe – nie trzeba wtedy zakładać kaloryferów. To rzecz jasna nie wszystkie atuty podobnych instalacji. Czemu więc opłaca się postawić na któryś z nich? Jakie rodzaje ogrzewania płaszczyznowego dostępne są w sklepach?

Rodzaje ogrzewania płaszczyznowego

Ogrzewanie płaszczyznowe może być montowane pod posadzką lub w ścianach. Instalacje pierwszego rodzaju stosowane są głównie do dogrzania domów, lecz właściwie wybrane części umożliwiają wykorzystanie ich w charakterze głównego źródła energii. Ogrzewanie płaszczyznowe może stosować rozmaite media – w sklepach znajdziemy tak systemy wodne, jak i pneumatyczne bądź elektryczne. Te trzecie będą najmniej ekonomiczne, jednak dają użytkownikom największą wygodę.

Dlaczego warto wybrać ogrzewanie płaszczyznowe?

Większość osób wybiera ogrzewanie płaszczyznowe z uwagi na fakt, iż nie unosi ono brudu – będzie więc doskonałym wyjściem w przypadku osób zmagających się z alergiami. Instalacje takiego typu pozwalają też na równomierne rozlokowanie energii – a to wszak korzystnie rzutuje na komfort przebywania w danym wnętrzu. Ogrzewanie płaszczyznowe to także doskonałe wyjście z problemów z wysokimi rachunkami – pozwalają na obniżenie ich o 10%.