Sklep z nagrzewnicami olejowymi

Nagrzewnice olejowe to idealny zamiennik CO elektrycznego. Jako paliwa wykorzystuje się olej opałowy, tak więc koszty ich eksploatacji okazują się dużo mniejsze od pozostałych form ogrzewania. Są to oprócz tego urządzenia bardzo solidne, co sprawia, że nawet w najcięższych warunkach świetnie zdają egzamin. Co musimy na ich temat wiedzieć, zanim postawimy na zakup podobnego urządzenia?

W jakich miejscach spotkamy nagrzewnice olejowe?

Nagrzewnice olejowe służą przede wszystkim do ocieplenia znacznych powierzchni. Chętnie korzysta się z nich w halach fabrycznych, spedycyjnych lub przez budowlańców. Poza tym niekiedy sięgają po nie również organizatorzy imprez masowych na świeżym powietrzu – zwłaszcza w celu ogrzania sceny. Maszyny o mniejszej mocy są zaś używane w szopach.

Nagrzewnice olejowe – zasady doboru

Najważniejszym parametrem nagrzewnicy olejowej będzie jej moc – należy sięgać po maszyny, które okażą się odpowiednie do powierzchni danego budynku. Warto przemyśleć również to, jaka temperatura panuje w budynku i na zewnątrz, bo w zimniejszych miejscach lepiej sprawdzą się urządzenia o dużej mocy.

Z jakich powodów powinniśmy zdecydować się na nagrzewnice olejowe

W przeciwieństwie do innych rodzajów, nagrzewnice olejowe okazują się mało kosztowne w eksploatacji – zakup oleju opałowego nie jest przecież dużym kosztem. Jeśli tylko zapewnimy właściwe odprowadzenie spalin, nagrzewnice olejowe okażą się również rozwiązaniem całkowicie bezawaryjnym – w przeciwieństwie do, między innymi, pieców.