Osuszacze powietrza – Klimamarket

Zbyt duża ilość wilgoci to częsty kłopot. Pojawia się szczególnie zimą, a jego skutkami jest zazwyczaj wysyp pleśni lub drobnoustrojów. Odczuwają to wszyscy lokatorzy, którzy są przez to bardziej narażeni na rozmaite choroby. W jaki sposób się przed tym ustrzec? Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno osuszacza powietrza – najlepsze tego rodzaju urządzenia potrafią odciągnąć z powietrza nawet pięć litrów wody. Jak zatem wybierać osuszacze powietrza?

Osuszacze powietrza – typy

Najpopularniejszym typem tych produktów okazują się kondensacyjne osuszacze powietrza. Wilgoć unosząca się w naszym domu w pierwszej kolejności jest kondensowana w specjalnym podzespole, a później kierowana do zbiornika. Osuszacze tego typu są naprawdę efektywne – w odpowiednich temperaturach są w stanie odparować aż cztery razy więcej wody, niż pozostałe urządzenia. Poza nimi dostępne są także osuszacze absorpcyjne lub posiadające specjalny środek – te drugie starczają na kwartał eksploatacji.

Osuszacze powietrza – na jakie cechy zwrócić uwagę?

Najważniejsze jest rzecz jasna efektywność urządzenia. Określamy ją dzieląc objętość odprowadzonej wilgoci przez czas, w którym osuszacz działał. By obliczyć, jaki osuszacz będzie optymalny, musimy dowiedzieć się, jaką kubaturę ma pomieszczenie, gdzie zamierzamy go używać. Ważny będzie poza tym zakres pracy, który określa, w jakich temperaturach i w jakim największym natężeniu wilgotności osuszacze powietrza mogą działać. Ten parametr okaże się szczególnie istotny, jeśli osuszacza zamierzamy używać w piwnicy albo garażu.