Kolektor infrared – grzejnik na podczerwień

Grzejnik na podczerwień to innowacyjny sposób ogrzewania budynków. Rozwiązanie to jest niesamowicie ekologiczne, świetnie sprawdza się w naszym klimacie i służy do nagrzania całego budynku. Przekonajmy się zatem z jakiego powodu grzejnik na podczerwień niedługo może zastąpić standardowe metody ogrzewania.

Grzejnik na podczerwień – ogrzewają nieruchomości równomiernie

Grzejniki na podczerwień wykonane są z najlepszego tworzywa, które zapewnia doskonałe efekty. Ciepło rozprzestrzenia się tak samo w całym pomieszczeniu, w przeciwieństwie do kaloryferów. Tak przy suficie, jak i w niższych warstwach pomieszczenia, odczuwalna jest taka sama temperatura. Ogrzewanie infrared używa się na rozmaite powierzchnie – do ścian działowych, sufitów. Montuje się go zarówno w miejscach suchych oraz o podwyższonej wilgotności. Panele są elastyczne oraz niesamowicie dyskretne – możemy je zamaskować poprzez pokrycie farbą bądź okładziny kamienne.

Grzejnik na podczerwień – panele infrared

Powietrze wytworzone przez grzejnik na podczerwień akumuluje się w budynku, znika także problem związany z wilgocią. Gwarantuje to zmniejszenie wydatków na ogrzewanie. Wytworzone powietrze jest również higieniczne – nie potęguje alergii, nie szkodzi alergikom i osobom cierpiącym na choroby oskrzeli, które przebywając w pomieszczeniach ogrzewanych w tradycyjny sposób mogą odczuwać nasilenie dolegliwości. Grzejniki na podczerwień eliminują zjawisko konwekcji, dzięki czemu ciepło w pomieszczeniu jest bezpieczne i nie rozsiewa alergenów. Panele IR gwarantują 2 rodzaje ciepła: pozyskiwane wprost z paneli oraz oddawane przez ogrzane przedmioty. Metoda ta powoduje, że grzejniki na podczerwień już wkrótce mogą wyprzeć tradycyjne sposoby ogrzewania domów.