Klimamarket – sklep z kurtynami powietrznymi

Podczas upałów prawdziwym kłopotem staje się napływanie ciepłego powietrza z dworu do klimatyzowanych pomieszczeń. Istnieją na szczęście skuteczne metody, sprawiające, że bez trudu będziemy w stanie uniemożliwić zmiany temperatury. O czym mowa? Pomogą w tym kurtyny powietrzne.

Kurtyny powietrzne – zasady działania

Funkcją kurtyn powietrznych jest tworzenie ściany, przez którą nie przeleci się powietrze z dworu. Kurtyny powietrzne dzielą się na horyzontalne i wertykalne – pierwsze zakładane są nad drzwiami, drugie natomiast z boku. Ich zastosowanie pomaga ograniczyć koszty ogrzewania pomieszczeń – niekiedy oszczędności mogą osiągnąć wysokość trzydziestu procent.

Przeznaczenie kurtyn powietrznych

Najpopularniejszym zastosowaniem kurtyn powietrznych są biura i urzędy. Niekiedy stosuje się je także w sklepach i fabrykach. Ich montaż nie jest zaś polecany w zwykłych mieszkaniach – sprawdzają się jedynie tam, gdzie drzwi są często otwierane.

Typy kurtyn powietrznych

Nie sposób nie napisać, że kurtyny powietrzne nie muszą być stosowane jedynie latem – dostępne są również kurtyny, które sprawdzą się także w czasie chłodów. Wytwarzające ciepło modele zapobiegają obniżeniu ciepłoty w pomieszczeniu, co sprawia, że doskonale nadają się do stosowania w magazynach.