Klimamarket – sklep internetowy z wentylatorami dachowymi

Są najbardziej efektywnym rozwiązaniem dla zapewnienia czystego powietrza – nic więc dziwnego, że z roku na rok zdobywają coraz więcej zwolenników. Wentylatory dachowe nie kosztują zbyt wiele, a ich wydajność pozwala stosować je w najróżniejszych obiektach. Co należy wiedzieć o urządzeniach tego rodzaju?

Nieskomplikowany montaż wentylatorów dachowych

Wybierając montaż wentylatora dachowego, nie musisz tworzyć czerpni i wyrzutni powietrza. Zbędne są też rury instalacyjne – powietrze dostaje się do środka przez dziury w dachu od razu do wentylowanego obiektu.

Wentylatory dachowe – w jaki sposób je naprawiać?

Naprawa opisywanych urządzeń jest tak samo łatwa, co ich założenie. Wentylatory dachowe naprawia się na dachu, co dla osób przebywających w wentylowanym z ich wykorzystaniem pomieszczeniu nie jest żadną niedogodnością. Ich naprawa wiąże się również z potrzebą ich rozbierania – trzeba jedynie otworzyć specjalną pokrywę.

Inne przykłady wykorzystania wentylatorów dachowych

Wentylatory dachowe mogą być używane także razem z tradycyjną wentylacją. To rozwiązanie umożliwia zmniejszenie wydatków związanych z ich użytkowaniem, a w niektórych przypadkach również zwiększenie efektywności.

Z z jakich surowców produkuje się wentylatory dachowe

Najczęściej spotykanymi typami wentylatorów dachowych są osiowe, promieniowe i bębnowe. Różne są też materiały, których używa się do ich wytwarzania – od tworzyw sztucznych, przez aluminium, aż po miedź albo stal niskowęglową.

Wentylatory dachowe do zadań specjalnych

Dostępne są także wentylatory dachowe specjalnego przeznaczenia – na przykład wentylatory odporne na wysokie temperatury.