Klimamarket – rekuperatory

Zwykła wentylacja daje wprawdzie możliwość zapobiec rozwojowi pleśni lub wilgoci w pomieszczeniach, jednak ma pewne wady. Chodzi zwłaszcza o niską temperaturę wprowadzanego do wewnątrz powietrza, co objawia się większymi wydatkami na ogrzewanie. Na szczęście istnieje pewny sposób na rozwiązanie opisywanego kłopotu – rekuperacja. Jak ona działa? Co nam daje?

Na czym opiera się rekuperacja?

Rekuperator zaciąga z dworu świeże powietrze i wtłacza je do domu. Aby zaś uniknąć obniżenia temperatury, medium zostaje ogrzewane energią powietrza już zużytego – dzięki takiemu sposobowi, rekuperacja nie wymaga dużego zasilania, a cały proces jest bezdźwięczny i bezpieczny dla lokatorów.

Rekuperacja – wpływ na samopoczucie

Rekuperacja, tak, jak zwykła wentylacja, daje możliwość ograniczyć poziom wody w powietrzu i przez to utrudnić powstawanie szkodliwych dla ludzkiego organizmu bakterii. Dzięki założeniu rekuperatora, w każdym mieszkaniu zginą pleśnie, a to okazuje się bardzo ważne dla mieszkańców z obniżoną odpornością. Rekuperacja, gwarantując wymianę powietrza, nie obniża temperatury, dzięki czemu zmniejsza niebezpieczeństwo grypy w sezonie zimowym.

Rekuperacja – montaż

Rekuperatory montuje się w takich miejscach, by były w stanie dostarczyć powietrze do wszystkich pokojów. Nie zapominajmy, że do ich działania niezbędne będzie również położenie kanałów wentylacyjnych – na kupno rekuperatora warto zatem postawić w czasie generalnego remontu.