Klimamarket – kratki wentylacyjne

Powoli do przeszłości odchodzą tradycyjne kratki wentylacyjne. Miejsce niezbyt atrakcyjnych, wyprodukowanych z tworzyw sztucznych produktów zajmują te dużo ciekawsze, które z łatwością wkomponujemy w styl każdego, nawet bardzo oryginalnego wnętrza. Warto zatem napisać pokrótce o tym, w jakim właściwie celu się ich używa i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

W jakich miejscach używa się kratek wentylacyjnych?

Ich kluczowym zadaniem jest zakrycie wlotu przewodu wentylacji. Dzięki nim nie dostaną się do niego najmniejsze nawet zanieczyszczenia, o które łatwo przede wszystkim w miejscu przyrządzenia posiłków, toalecie czy pomieszczeniach bez pozostałych wlotów powietrza.

Mocowanie kratek wentylacyjnych

Kratki wentylacyjne zwykle zakładane są za pomocą wkrętów, jednak w nowszych instalacjach często stosuje się także inne sposoby. Żeby założyć kratkę, będziemy musieli sięgnąć także po silikon.

Nie tylko kratki wentylacyjne

Coraz częściej kratki wentylacyjne wypierane są przez anemostaty – produkty sprawiające, że możliwe staje się ustawienie kierunku medium nawiewanego do pomieszczenia. Anemostaty, w zależności od typu, pozwalają na ustalenie od 2 do 4 strumieni powietrza.

Kratki wentylacyjne – surowce

Najczęściej spotykane są oczywiście kratki wentylacyjne wyprodukowane z tworzyw sztucznych, ale coraz częściej na rynek trafiają kratki metalowe. W ofercie producentów nie brakuje również kratek wykonanych z drewna lub ceramicznych.