Jakie filtry powietrza są odpowiednie dla przemysłu?

Sprawdź, gdzie nabyć filtr F7

Powiedzmy sobie prawdę: stan powietrza w Polsce nie jest dobry. Pod tym względem Polska zajmuje jedną z najdalszych pozycji pośród członków Unii Europejskiej. Każdego dnia pojawiają się nowe ostrzeżenia o przekroczeniu dopuszczalnego stężenia pyłów PM10 oraz PM2.5 i stąd też nieprzerwanie poszukiwane są efektywne metody, pomagające radzić sobie z rosnącym zanieczyszczeniem, przede wszystkim w obiektach, w których podtrzymanie sterylności powietrza jest wyjątkowo istotne (np. w szpitalach).

Filtry mini-pleat o klasie filtracji F7 i F9 – do domu oraz biur

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej skuteczności, powszechnie znane i wykorzystywane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne między innymi w odkurzaczach oraz domowych oczyszczaczach powietrza. W systemach wentylacyjnych montowanych w biurowcach, budynkach mieszkalnych czy urzędach znakomicie spełnią swoje zadanie filtry dokładne minipleat, które zależnie od klasy radzą sobie z wyłapywaniem pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki tworzą smog. Nie są dla nich trudnością też takie zanieczyszczenia, jak zarodniki grzybów, spaliny lub sierść zwierząt. Wybierając filtry dokładne F7 czy F9 należy zwrócić uwagę nie tylko na ich wydajność, ale też na jakość ich konstrukcji. Te produkowane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ramę ze stali ocynkowanej, która wyróżnia się dużą odpornością na złe warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom wilgoci, temperatury) oraz uszkodzenia. Skuteczny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego zabezpieczony jest od strony wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach minipleat papier filtrujący ułożony jest w mini plisy i wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, iż produkty te posiadają dużą żywotność. Filtry minipleat dostępne są w wielu rozmiarach dostosowanych do wymagań każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – tam gdzie powinno się zachować wysokie standardy czystości

Do wykorzystania przemysłowego wymagane są z kolei filtry o dalece wyższej przepustowości, którą mogą zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich równomiernie rozdzielone przez separatory z aluminium, a solidna konstrukcja, także wykonana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wilgoć i zmiany temperatury, co umożliwia wydajną pracę w ciężkich warunkach (nawet do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego rodzaju stosowane są tam, gdzie trzeba spełnić najwyższe normy czystości powietrza, m.in. w przemyśle farmaceutycznym.

Pochodzenie zdjęcia – marss.pl.

Nasze dane kontaktowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46