Jak wykorzystać ogrzewanie ścienne

Ogrzewanie ścienne często przypomina ogrzewanie podłogowe. Tak samo wykorzystuje systemy skonstruowane z mat – z tą różnicą, że montowane są nie pod posadzką, a na ścianie. Pomimo podobnej efektywności, nie zdobyło ono popularności nawet porównywalnej z tym drugim. Dlaczego? Ciężko stwierdzić, gdyż wykazuje dokładnie te same atuty. Warto więc powiedzieć na jego temat kilka zdań oraz pochylić się nad dobrymi stronami tego systemu.

Typy ogrzewania ściennego

Na rynku znajdziemy trzy rodzaje ogrzewania ściennego – napędzane wodą, gazem lub prądem. Te pierwsze okazują się naprawdę wydajne – tak, iż płynąca w rurach woda nie może mieć więcej niż 50 stopni Celsjusza – w przeciwnym wypadku lokatorzy ogrzewanego nim pomieszczenia będą narzekać się na gorąco. Podobne zalety mają systemy powietrzne – ich wydajność wynosi aż 130 W na metr kwadratowy ściany. Instalację elektryczne są stosunkowo drogie w eksploatacji, ale charakteryzuje je największa funkcjonalność.

Ogrzewanie ścienne – atuty

Ogrzewanie ścienne to wyjście doskonałe dla alergików, bo w odróżnieniu do systemów wykorzystujących grzejniki, nie unosi kurzu. Tak jak przy ogrzewaniu podłogowym, gorąco jest regularnie rozkładane po wnętrzu, a to bardzo zwiększa wygodę znajdujących się tam ludzi. Ogrzewanie ścienne oprócz tego pozwala na ustalenie ciepłoty w pomieszczeniu, co będzie na pewno pożądaną cechą.