Jak wykorzystać ogrzewanie płaszczyznowe?

Pierwowzory ogrzewania płaszczyznowego były wykorzystywane już w starożytności, dlatego nie jest to idea ostatnich lat. Obecnie ten model ogrzewania ma grono fanów, w głównej mierze dzięki znakomitym osiągom – możemy uzyskać jednolity poziom temperatury oraz swobodnie dostosować do ogromnej przestrzeni. Czy opłaca się zamontować w domu ogrzewanie płaszczyznowe? Przekonajmy się.

Ogrzewanie płaszczyznowe – docinaj do powierzchni i swobodnie łącz

Ogrzewanie płaszczyznowe to metoda, która nie używa tradycyjnych kaloryferów, tylko innowacyjne płyty podłogowe, ścienne i sufitowe. Dzięki wykorzystaniu takiej techniki pomieszczenia są ogrzewane niezwykle równomiernie. Istnieje wiele plusów, które zostawiają w tyle tradycyjne piece centralnego ogrzewania. Jest przystosowane do osób cierpiących na alergie, ponieważ nie przyczynia się do gromadzenia kurzu. Kable są niewidoczne – można je umieścić z boku płyty, co powoduje, że ogrzewanie płaszczyznowe jest także świetnym patentem dla ludzi dbających o oryginalną aranżację wnętrza. Do tego można ogrzać nawet lokale o dużej przestrzeni – płyty można bowiem dostosowywać do powierzchni (z wyłączeniem części zawierających mechanizm grzewczy) i swobodnie łączyć.

Ogrzewanie płaszczyznowe – kiedy je zainstalować?

Kiedy najlepiej zainwestować w ogrzewanie płaszczyznowe? To koncepcja w głównej mierze dla domów ogrzewanych przez innowacyjne kotły kondensacyjne. Używane jest też w pomieszczeniach o niskim stopniu przepuszczalności cieplnej. A może chcemy zatroszczyć się o członków rodziny, którzy chorują na schorzenia układu oddechowego? System ten znacząco zminimalizuje schorzenia związane z zarodnikami pleśni. Ogrzewanie płaszczyznowe sprawdzi się także w minimalistycznych domach, w których grzejniki mogą niweczyć staranny wystrój. Montaż jest błyskawiczny i bezproblemowy, a system może być zainstalowany przy pomocy płyt GK.