
Grzejnik na podczerwień
Tradycyjne instalacje ogrzewania posiadają wiele wad. Miłośnicy eleganckich wnętrz najczęściej wskazują kaloryfery. Potrzebują one wiele miejsca, często nie wkomponowując się do pozostałych elementów wyposażenia pomieszczenia. Z tego względu projektanci wciąż szukają sposobów zastępczych. Najnowszym wśród nich są grzejniki na podczerwień. W odróżnieniu od klasycznych grzejników, wyglądają naprawdę ładnie, zaś ich dodatkową zaletą jest duża efektywność – to z kolei sprawia, że tego typu instalacje, mimo że parę lat temu właściwie niestosowane, dziś zdobywają w naszym kraju coraz więcej zwolenników.
Grzejnik na podczerwień – reguły funkcjonowania
Grzejnik na podczerwień rozgrzewa się do dużych temperatur, przez co emitowane jest promieniowanie podczerwone. Jest jak wiadomo niezauważalne dla ludzi i, w odróżnieniu od zwykłych systemów, nie ociepla powietrza, co w ogromnym stopniu rzutuje na komfort domowników. Ciepło jest odbierane przez mur i wyposażenie, które następnie odprowadzają je do wnętrza – znika więc temat kurzu poruszanego przez nagrzane powietrze.
Zalety grzejnika na podczerwień
Najważniejszą zaletą takich instalacji jest z całą pewnością efektywność – stawiając na montaż grzejnika na podczerwień, na energię wydamy nawet jedną piątą mniej niż posiadacze innych rozwiązań. Grzejnik na podczerwień to też świetne rozwiązanie dla osób ceniących dobrze urządzone wnętrza – możemy powiesić go na wszystkich ścianach, a jego wygląd ułatwia dostosowanie do innych mebli.