Zepsute szafki to nie są zwykłe śmieci – o utylizacji starych mebli

Potrzebujesz dowiedzieć się, kto ma w swojej ofercie wywóz starych mebli Kraków? Na co czekasz? Koniecznie odwiedź https://maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/.

Większość z nas z pewnością dobrze zna problem, jakie sprawiają rzeczy, których wiele lat już nie wykorzystujemy, a których nie potrafimy się pozbyć z przeróżnych przyczyn. Najczęściej chowamy je na strych, do piwnicy albo do komórki lokatorskiej, żeby nie zajmowały przestrzeni mieszkaniu. Szkopuł jednak w tym, iż po wielu miesiącach także w tych schowkach stają się na tyle zagracone, że normalne ich użytkowanie okazuje się do zniesienia. Dopiero to popycha wielu z nas do przystąpienia do porządnego sprzątania, będącego okazją do tego, żeby uwolnić się od zebranych rzeczy. Takie duże porządki nierzadko organizujemy także, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie albo nabywamy zaniedbany dom. Powinniśmy więc posiadać wiedzę, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak szybko wykonać wywóz starych mebli z piwnicy, strychu i mieszkania.

Odbiór starych mebli – co z nimi zrobić?

Odpady takie jak zużyte panele ścienne lub podłogowe, popsute meble, sprzęty elektroniczne czy części ram okien nie mogą trafić do kontenera przeznaczonego na odpady komunalne. Jeżeli potrzebujemy je wyrzucić, do wyboru mamy parę możliwości. Pierwsze to odwiezienie ich na własną rękę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w skrócie PSZOK-u – wymaga to jednak dysponowania odpowiednio pakownym autem. Następne to poczekanie na okresową zbiórkę takich śmieci. Te odbywają się zwykle raz na miesiąc – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy więc zobligowani zagospodarować miejsce na zdeponowanie rupieci o sporej objętości. Najwygodniejsze jest ostatnie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odbierze dostarczający go podmiot. Zatroszczy się on również o zgodną z prawem utylizację zebranych odpadów. Firmy wypożyczające kontenery często świadczą też profesjonalne wsparcie przy opróżnianiu poddasza, piwnicy względnie całego magazynu.

Utylizacja mebli – nie tylko porzucone na składowisku

Stare meble, o ile zostaną przewiezione do PSZOK-u bądź przedsiębiorstwa zajmującego się utylizacją zawodowo, nie muszą zostać spalone lub porzucone na składowisku. Po rozebraniu ich na części podstawowe, a następnie posortowaniu komponentów podług tworzywa, z jakiego zostały wykonane, mogą być ponownie przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do wyprodukowania kolejnych rzeczy. Utylizacja starych mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w większości są one wytworzone, opiera się zwykle na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które później wykorzystuje się do produkcji nowych szaf, łóżek oraz półek.

Nasze dane kontaktowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]