W jakim celu organizuje się szkolenia EMC

Kompatybilność elektromagnetyczna stała się ostatnio zagadnieniem priorytetowym przy tworzeniu urządzeń elektronicznych. Wymagania z nią związane są niezwykle wyśrubowane. Rozwój technologii spowodował, że pojawiło się wiele szkoleń, które pozwalają nabyć fachowe umiejętności. Do kogo są skierowane szkolenia i czego można się w ich trakcie dowiedzieć?

Szkolenia EMC – kompatybilność elektromagnetyczna

Kompatybilność elektromagnetyczna to branżowe określenie, z którym każdy z nas styka się codziennie. Oznacza zdolność urządzenia do prawidłowej pracy w środowisku elektromagnetycznym. W związku z dyrektywami UE potrzebni są fachowcy, którzy zajmą się przeprowadzaniem analiz EMC. Kurs Design for EMC składa się z kilku etapów. Istotne miejsce zajmuje m. in. planowanie projektu, projektowanie obwodów drukowanych, jak również rozwiązywanie problemów. Natomiast podczas szkolenia High Speed Design słuchacze poznają zagadnienia związane np. z emisją zaburzeń promieniowanych, prowadzeniem ścieżek w pamięciach DDR czy terminacją i jakością sygnału.

Szkolenia EMC – prawidłowe odczytywanie norm

Design for EMC i High Speed Design to rzecz jasna nie wszystkie prowadzone kursy – fachowcy uczą analizy według norm EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, jak również wielu innych. W czasie szkoleń zwraca się też uwagę na prawidłowe odczytywanie norm. W profesjonalnych szkoleniach biorą udział przede wszystkim inżynierowe elektronicy, PCB layout engineer oraz inżynierowie testujący. Istotną grupą odbiorców są również inżynierowie odpowiedzialni za certyfikację urządzeń. Instytucje szkoleniowe mogą także zrealizować kurs indywidualny, zgodny z potrzebami konkretnego przedsiębiorstwa. Po odbyciu kursu słuchacze dostają specjalistyczny certyfikat.