Uszczelnianie okien drewnianych – zadbaj o komfort domowników

Potrzebujesz sprawdzić, jak zamówić uszczelnianie okien drewnianych? Na co czekasz? Koniecznie sprawdź www.serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/

Na samopoczucie domowników w znacznym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna zabezpieczają dom przed wilgocią i chłodem, a także izolują go od ulicznego zgiełku. Źle wyregulowane bądź uszkodzone okna nie zapewniają stosownych warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale również, ze względu na spore straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze powody ku temu, aby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – o czym warto wiedzieć?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie warto tego lekceważyć, ponieważ po tym czasie możliwe mankamenty mogą stać się tak poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można rozpoznać po pojawiającym się oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej siły należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, tym samym, utrata ciepła.

Jak wykonać uszczelnienie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wykonanych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich regulacji (najczęściej służy do tego ulokowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wilgocią, niskimi i wysokimi temperaturami, jak również wiatrem mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej uczynimy zostawiając to profesjonalnej firmie, która oferuje uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie czy innych dużych aglomeracjach, ale również i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]