profesjonalny druk 3D, drukowanie 3D Kraków

Usługi dla konstruktorów i inżynierów – profesjonalny druk 3D

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób prywatnych. Kto ją najczęściej zleca? Oferta takich usług jest skierowana przede wszystkim do osób zatrudnionych w działach badawczo-rozwojowych i technicznych, inżynierów, projektantów CAD, konstruktorów oraz przedstawicieli pozostałych sektorów przemysłu. Każda osoba bądź firma, której potrzebny jest model koncepcyjny bądź prototyp wydrukowany przy pomocy technologii FDM, DMLS, SLA, SLS, i PolyJet, może zamówić tę usługę zakładając, iż nie dysponuje własną drukarką 3D.

Profesjonalny druk 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w obszarze profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – poza asortymentem oferuje też usługi, czyli:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Poza wyliczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne i online – webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy również bazę wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne materiały opracowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. Firma CadXpert jest także organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjne drukowanie 3D drobnych elementów

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwszy, pionierski sposób sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technika – nazywana również stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy promieniem laserowym. Do kogo adresowana jest oferta druku 3D metodą SLA? Do firm bądź osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To metoda, która zapewnia niespotykaną rozdzielczość druku i wydruk gładkiej powierzchni, detali, wyrazistych konturów oraz bardzo cienkich ścianek.

Drukowanie 3D metodą FDM – kolorowe materiały

Najpopularniejszą technologią druku 3D jest FDM – za jej powodzeniem stoi bardzo dobra relacja ceny do jakości, jak również możliwość wykorzystania filamentów w szerokiej gamie kolorystycznej. W trakcie druku w technologii FDM na prototyp nakładane są kolejne warstwy materiału termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim przy pomocy drukarek 3D MakerBot oraz urządzeń profesjonalnych Stratasys. Tę metodę druku wykorzystują osoby, które potrzebują prototypów czy też modeli koncepcyjnych.

Druk 3D w technologii SLS

Technologia druku 3D metodą SLS przebiega na podobnej zasadzie jak przytoczona powyżej metoda SLA. Również tutaj dodawane są następne warstwy materiału – w tym przypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najistotniejsze zalety tej techniki wydruku 3D? Technologia SLS ma największe możliwości produkcyjne. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje wyrazistość kształtu oraz trwałość mechaniczną i chemiczną.

Nasze dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]