Statuetki okolicznościowe – symbol osiągnięć kulturalnych i sportowych

Ranga przeróżnych nagród oraz konkursów zależy od wielu czynników. Jednym z najistotniejszych jest między innymi to, jaką statuetkę zdobywa nagrodzona nimi osoba. Jako znakomity przykład mogą tu służyć statuetki przyznawane zdobywcom najróżniejszych nagród kulturalnych. Każdy rozpoznaje wygląd Złotego Niedźwiedzia czy Fryderyka. Tak samo uznane są trofea dla sportowców – na przykład Puchar Europy czy Puchar Davisa. Powinni o tym pamiętać promotorzy wszelkich wydarzeń kulturalnych i sportowych pragnący, żeby te szybko wypracowały swoją markę i przy tym dynamicznie się rozwijały. Zwłaszcza, że oryginalnych statuetek okolicznościowych jest dziś wyjątkowo łatwe.

Statuetki okolicznościowe – dość ważna część kultury niemal każdego narodu

Statuetki jako forma lauru wręczanego uzdolnionym osobom triumfującym w rozlicznych turniejach militarnych albo konkursach muzycznych znane były już w czasach starożytnych. Specjalnym uznaniem cieszyły się bez wątpienia w antycznej Grecji, a później w czerpiącym z jej dziedzictwa Cesarstwie Rzymskim. W późniejszych wiekach ich znaczenie wyraźnie zmalało, aby odbudować się w XIX w.. Dziś puchary, medale i statuetki są niesłychanie ważną element kultury nieomal każdego narodu, a niemało z nich ma znaczenie międzynarodowe – tu jako przykład wystarczy wspomnieć między innymi Oscary za osiągnięcia w dziedzinie filmu, jak również przyznawane corocznie uznanym aktywistom na rzecz pokoju, literatom i naukowcom Medale Noblowskie.

Statuetki z brązu – gdzie zamówić?

Różnego typu statuetki pamiątkowe można łatwo zamówić u rzeźbiarzy albo – jeżeli interesują nas głównie statuetki z brązu i mamy już gotowy szkic – u zawodowców wyspecjalizowanych w odlewnictwie. Rodzajów statuetek pamiątkowych jest sporo, jednakże największym popytem cieszą się statuetki z brązu. Rzecz jasna nie bez powodu – ich wytworzenie jest nie jest droga, a równocześnie wyglądają one doskonale, co w znacznym stopniu podnosi rangę przeróżnego rodzaju zawodów sportowych czy plebiscytów.