Sprzątanie strychów i piwnic – nie musisz tego robić sam

Nie wszystkie odpady powinny trafić do zwykłego zbiornika na odpady komunalne. Przyczyny tych regulacji bywają różne – czasem odpady są zwyczajnie za duże, innym razem zakazują tego funkcjonujące w Polsce przepisy. Co czynić z takimi problematycznymi odpadami? Powinniśmy odwieźć je do okolicznego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, a krócej – do PSZOKU-u. W każdej gminie powinien funkcjonować jeden PSZOK, chociaż w największych miastach możemy czasem wybrać jeden z kilku punktów. Niemniej jednak to rozwiązanie przydatne jest wyłącznie dla osób, które posiadają swój samochód i sporą ilość niewykorzystanego czasu. Reszta najlepiej zrobi, stawiając na wypożyczenie kontenera na odpady.

Sprzątanie strychów i renowacje – czy warto zamówić kontener na odpady?

W toku przeróżnego rodzaju prac wytwarzane są nietypowe odpady. Najczęściej są to renowacje mieszkań i przebudowa domu – chodzi zwłaszcza o znaczne ilości gruzu, a także pudeł po materiałach budowlanych. Dzierżawa kontenera będzie także dobrym rozwiązaniem, jeśli postanawiamy o sprzątaniu strychu – w takim przypadku zmieścimy w nim wszelkie zalegające od wielu lat stare meble, niedziałające urządzenia oraz sprzęty. Prace remontowe czy opróżnianie strychów staną się jeszcze mniej uciążliwe, jeżeli z okna pomieszczania do kontenera podłączymy specjalny rękaw, który umożliwi bezpieczny transport odpady bez konieczności wyczerpującego schodzenia i wschodzenia po schodach.

Gdzie zamówić sprzątanie strychów i piwnic bądź wywóz śmieci?

Sprzątanie strychów, ale też wywóz rozmaitych śmieci, to usługi oferowane między innymi przez przedsiębiorstwo DPR. W ich ramach zapewnia się klientowi kontener o ustalonej objętości, który ten w czasie określonym w umowie zapełnia odpadami remontowymi bądź zniszczonymi sprzętami. Pojemnik jest w następnej kolejności odbierany z miejsca prac, a jego zawartość przekazywana jest do miejsca, w którym będzie legalnie przetworzona zgodnie z aktualnymi przepisami.